in

«Свобода» пропонує створити за кордоном тимчасові виборчі дільниці

   Група народних депутатів України, зокрема свободівці Олег Панькевич, Ірина Сех та Олег Бондарчук, зареєстрували у Верховній Раді законопроект щодо голосування громадян України за кордоном.

Документ передбачає створення необхідної кількости дільниць та інші зміни з метою максимального забезпечення реалізації виборчого права українців, які перебувають поза межами держави, зокрема трудових мігрантів.

За словами Олега Панькевича, приблизно 8 мільйонів українських громадян живуть за кордоном – це майже чверть усіх виборців. Досі існує багато перешкод для реалізації їхнього волевиявлення на виборах.

«За законодавством, виборчі дільниці створюють тільки при дипломатичних установах, а це означає, що людям, які живуть у різних куточках держави, необхідно подолати великі відстані, инколи 600-700 кілометрів, щоби проголосувати. Дуже часто виборчі дільниці за кордоном недоукомплектовані, потерпають від браку фінансування та инших проблем. В Італійській Республіці, наприклад, на закордонну виборчу дільницю № 35, де до списку виборців включено 1 588 виборців, надійшло тільки 916 виборчих б’юлетенів – решта виборців не мали змоги взяти участь у голосуванні. Є серйозна невідповідність між кількістю трудових мігрантів, які, за експертними оцінками, перебувають за кордоном, і кількістю осіб, внесених до списків виборців. Зокрема, у Російській Федерації перебуває понад 2 мільйони трудових мігрантів, тоді як, за офіційною інформацією ЦВК, на виборах народних депутатів  2012 року до списку виборців у цій країні було внесено тільки 54 759 виборців. В Італійській Республіці – понад 600 тисяч трудових мігрантів, і 6 823 – у списках виборців. У Республіці Польща – понад 450 тисяч трудових мігрантів, і 6 604 – у списках виборців», – зазначає народний депутат.

Автори законопроекту пропонують, окрім постійних закордонних дільниць при дипломатичних представництвах, у військових частинах (формуваннях), дислокованих за межами України, сформувати тимчасові дільниці при українських інформаційно-культурних центрах, освітніх закладах, земляцьких спільнотах, де компактно проживають громадяни України. Такі виборчі дільниці утворює Центральна виборча комісія за поданням Міністерства закордонних справ України на підставі звернень громадських об’єднань (не менш як 500 клопотань громадян України).

Документ також передбачає, що участь у виборах можуть взяти не тільки ті українці, які перебувають на консульському обліку, а всі громадяни, які легально перетнули кордон держави, в якій перебувають.

http://vgolos.com.ua/

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Венеція –дегустація легкості

Мілан. У пошуках рожевого фламінго