in

Maуріціо Карневале “Розвитку підприємництва України перешкоджає менталітет українців”

Розмова із Maуріціо Карневале, президентом Торгово-промислової палати Італії в Україні

Чим займається Торгово промислова палата Італії в Україні?

Торгово промислова палата Італії в Україні займається сприянню розвитку двосторонніх бізнес-відносин. А також проведенню ряду заходів, для промоції бізнесу, організації форумів, тощо. Ми надаємо правову, комерційну, логістичну, та підтримку у керування веб-ресурсами.

Чим Україна може зацікавити Італію?

Україна постачає в Італію передусім сировину та дешеву робочу силу. Проте вона може дати набагато більше. Україна не є країною третього світу. Звичайно, вона відстала у технологічному розвитку років на двадцять. Але ці двадцять років – не століття. Їх можна надолужити.

Що пропонує Італія Україні?

В Україні зареєстровано близько 2340 підприємств із італійським капіталом. Та реально працюють близько 180 і то, у більшості, це підприємці малого бізнесу (ресторани, невеликі фабрики). Це означає, що усі інші не змогли подолати труднощі встановлення бізнесу, зареєструвалися, а пізніше згорнули справу.

На вашу думку, чому так стається?

Справа не тільки у недосконалості українського законодавства. Не можна усю вину складати на уряд, справа у суспільному менталітеті. Українці багато говорять про лобі, але не утворюють їх. Вони повинні б менше думати про особисту вигоду, а мислити більш глобальними категоріями. Я впевнений, що це принесе більший прибуток та кращі результати.

Українські партнери не готові вкладати гроші у довготривалі проекти. Вони не хочуть мати яйце – сьогодні, а курку – завтра, як кажуть в Італії, вони – хочуть мати курку сьогодні. Підприємці зазвичай не працюють над розвитком свого бізнесу. Вони беруть на себе роль «нових багатіїв», проводять час на курортах, а ведення справи передають директору.

А українці повинні зрозуміти, що легальне ведення бізнесу є вигідним. В Україні невисокі податки, порівняно із Італією. Тут платиться лише 25%, у порівнянні із 60-ма – італійськими. Та якщо ніхто не платить податки, як можна вимагати підтримки від держави?

На вашу думку це явище є наслідком ще радянської системи управління?

Україна уже 20 років є незалежною державою, і повинна б була уже перейти на інший рівень управління бізнесом. Підприємці мають можливість переймати європейський досвід, зокрема беручи участь у бізнес-форумах, запрошуючи закордонних спеціалістів, підвищуючи кваліфікацію персоналу. Це – дорого, але дуже ефективно.

Нещодавно наша Палата хотіла провести навчальний курс для українських підприємців. Незважаючи на те що ми брали на себе 40% витрат, виявив бажання взяти участь у ньому, заплативши решту, лише… один український підприємець, в той час як багато із них їздять на дорогих авто. В Україні проводяться регіональні бізнес-форуми. Та користь із них невелика. Якщо підприємці бажають вийти на міжнародний ринок, вони повинні брати участь у міжнародних ярмарках та виставках. CCIPU дає їм такі можливості.


Куди повинен звертатися підприємець, який хотів би вийти на італійський ринок?

Саме до нас. Ми допоможемо знайти партнерів, провести інтернаціоналізацію підприємства, тощо. Наші представництва є у ряді міст Україні, а контакти можна знайти на сайті http://ccipu.org. CCIPU, фактично, стане вашим партнером. За допомогою італійських установ надасть кваліфіковану підтримку в роботі, запропонує нові комерційні можливості.

Також ми готові провести одноденні симінари для старшокурсників українських університетів, на яких познайомити майбутніх управлінців із основами європейського менеджменту.

Якими є ваші прогнози, щодо розвитку економіки України?

З огляду на те, що в Італії зараз затяжна економічна криза, може статися так, що нам доведеться шукати порятунку в Україні.

Хотів би також кинути камінь в город італійських підприємців. Часто вони сприймають Україну, як країну де панує рекет, або країну красивих жінок. Насправді Україна дає багато інших можливостей. Тут немає рекету, немає вуличної злочинності. Незрозуміло, чому італійці бояться рекету, якщо саме Італія породила мафію і імпортувала її по усьому світі. Я живу у Львові, багато подорожую по усій країні, добре знаю її специфіку. Переконаний, що в України є майбутнє.

Розмовляла Маріанна СОРОНЕВИЧ

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

В італійського парламента вимагають реформу імміграційних законів

Італійський гонщик загинув на Гран-прі Малайзії