in

Міфи про імміграцію, або як чужа країна стає своєю

Не секрет, що ми часто віримо у міфи, пов’язані з переїздом в іншу країну. Реальні і уявні складнощі, з якими доводиться стикатися з емігрантами справді є дуже відмінними.

 

 ДЕПРЕСIЯ, НОСТАЛЬГІЯ І РОЗЧАРУВАННЯ

Безумовно, це явище існує. З ним знайомі ті, чий від’їзд був вимушеним,  і ті, хто, давно готувався до еміграції. Уникнути цього феномена майже неможливо, серед моїх знайомих емігрантів можна назвати лише кількох людей, що не зізналися б, що перші роки зв’язок з колишньою країною був дуже сильним. Цьому є досить об’єктивні причини.

Важливо розуміти, що еміграція – це завжди стрес, притому стрес надзвичайно сильний. Коли проходить перша ейфорія від переїзду, він відчувається особливо сильно. У більшості з нас є безліч захисних реакцій. Для нас зважливо, що про нас думають близькі, і набагато менш значущою є думка випадкових людей. Саме тому незнайомій людині важче нас образити: у нас сформовані психологічні механізми захисту від стороннього втручання, є опора, грунт під ногами, є захист, друзі, близьке коло знайомих, місце в суспільстві.

Однак в еміграції ситуація різко змінюється. Людина приїжджає в чужу країну: одна, без друзів, без підтримки, без найменшої опори, без фундаменту як такого. Місцеві люди сприймаються абстрактною єдиної масою. Додамо що в ситуації стресу захисні реакції губляться, а адаптаційні механізми різко знижуються. Думка кожного, навіть абсолютно незнайомої людини є значимою, тому що всі люди сприймаються як представники країни. Відповідно, неадекватна реакція окремих людей сприймається, як ворожість з боку держави в цілому.

В результаті, малої неприємності вистачає, щоб людина відчула себе “чужою”, непотрібною, покинутою і навіть ошуканою.

 ВТЕЧА ВІД ТРУДНОЩІВ

Тим людям, які шукають в еміграції “легких шляхів”, їхати, дійсно, не слід. Недоліків теж безліч у кожній країні. І в США, і в Європі, зустрічається нестерпна бюрократія, теж можливі лікарські помилки, а високий рівень життя не впаде на вас з неба. Вибір країни в цьому сенсі схожий на вибір супутника життя: недоліки є у всіх, але ви вибираєте того, чиї вади для вас стерпними.

 УСПІШНІСТЬ І ЩАСТЯ

Важливо пам’ятати, мета еміграції може бути різною. Зовнішній успіх, дійсно, далеко не завжди є показником щастя. Людина щаслива тоді, коли знаходить в новій країні те, що йому дійсно важливе. Це може бути свобода, почуття безпеки, впевненість в завтрашньому дні, можливість самовираження, можливість бути поруч з коханою людиною, насолоджуватися красою, законністю і багато іншого. Саме це найчастіше дає людині  щастя, якого вона ніколи не відчувала на батьківщині – щастя, заради якого емігранти готові витерпіти багато труднощів і не повертатися додому, навіть якщо така можливість у них не зникла.

 КРИЗА САМОІДЕНТИФІКАЦІЇ

Тут теж багато що залежить від того, з якої країни і за яких обставин приїхав той чи інший емігрант. Найчастіше процес зміни ідентифікації відбувається безболісно і плавно, непомітно для самої людини. Мало хто з моїх знайомих міг чітко назвати ту тимчасову межу, починаючи з якої проблеми нової країни стали хвилювати його більше, ніж колишньої, і на зміну звичному “у них” прийшов вислів “у нас”.

Колишня країна забувається, на місце старих улюблених місць приходять нові, ностальгія зникає, і навіть чужа мова стає якщо не рідною, то звичною і зрозумілою.

______________________________________________________

БІЛЬШЕ НОВИН:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Книги італійською на будь-який смак. Скачати безкоштовно

Безкоштовні онлайн курси італійської мови для початківців