in

Мауріціо Карневале: “Україна це – країна із широкою панорамою інвестиційних можливостей

Мауріціо Карневале живе із своєю українською сімєю у Львові, тачасто приїжджає в Італію, адже він – президент італійської Торгово-промислової палати Італії для України

– Чим займається Торгово-промислова палата Італії в Україні?

– Торгово-промислова палата надає підтримку італійським підприємствам, які бажають поширити свою діяльність на Україну, і навпаки.
Іноді ми обмежуємося основними послугами, наприклад оформленням митних, чи інших документів. В інших випадках – надаємо підтримку юридичного або адміністративного типу. Ми також допомагаємо підприємцям на стадії розгортання бізнесу. Наприклад у меджменті компаній за кордоном, рекламній діяльності, продажі та інших.

Протягом перших 5-ти років палата приділяла увагу створенню сітки контактів та вивченню ринку. Зараз ми готові до серйозної роботи із італійськими підприємцями, які бажають інвестувати в Україну.

Представництва палати відкрито у ряді міст України та Італії. Сконтактуватися із нами ви можете на сайті www.ccipu.org.

– Чим Україна може зацікавити італійських підприємців?

– Україна цікава експортом сировини, а також пропонує висококваліфіковану робочу силу за відносно низькою ціною. Це є привабливим для тих, хто бажає перенести виробництво за кордон. Наявність середнього класу суспільства, дає перспективи комерційної діяльності. В Україні можна продавати, купувати і виробляти. Враховуючи чисельність населення, можна сказати, що це – країна із широкою панорамою інвестиційних можливостей.

Україна не є країною третього світу, а державою із високим культурним рівнем, часом вищим ніж італійський. Та її великою проблемою є уповільнення економічного росту в останні 20 років у наслідок розпаду Радянського Союзу. Та країна постійно змінюється і має потенціал завоювати своє місце на міжнародному ринку.

– Що Італія може запропонувати Україні?

– На кінець 2010 року в Україні було зареєстровано 2370 компаній з італійським капіталом, та лише 180 із них є дійсно активними. Здебільшого це малі виробничі та торгові підприємства. Але є також приклади великих компаній, які повірили в Україну і отримали значні результати. «Danielli epr» протягом багатьох десятиліть працює в Україні і продовжує розширювати свою діяльність. Merloni відкрила завод де зайняті сотні працівників. Campari є першою італійською компанією в секторі напоїв і найбільшим виробником ігристих вин в Україні. Todini продовжує з успіхом будувати дороги на Заході країни. Не забудемо банківський сектор: UniCredit відкрив уже кілька сотень філій, а Intesa San Paolo слідує за його прикладом.

Нажаль, італійські компанії не особливо прагнуть до інтернаціоналізації і діють із великою, можливо надмірною обережністю. Все ж спостерігається італійське інвестування у виробництво в Україні, як ще кілька років тому робили це у Польщу та Румунію.

– Які проблеми ви бачите в Україні?

– Як вже говорилося вище, Україна є країною з великою культурою. Але необхідно щоб вона це усвідомила, та починала рухатися в сторону прогресу. Крім освітньої культури, слід підвищувати також культуру соціальну.

Безперечно у багатьох проблемах країни можна звинуватити політиків (нам, італійцям, це добре відомо), але громадяни також повинні зіграти свою роль. В Україні, наприклад, податок на прибуток осіб та підприємств становить менше половини з того, що в Італії. Тим не менше, ухилення від сплати податків є значним. Така ситуація не може сприяти росту економіки.

Коротше кажучи, проблеми країни тісно пов’язані з менталітетом українців, занадто індивідуалістичним у сфері підприємництва. Перевагою є їх роботящість та рішучість.

Підприємці можуть змінити ситуацію якщо їм вдасться розвивати і зрозуміти необхідність інвестування у власний бізнес: у першу чергу – в людські ресурси, проведення професійної підготовки, залучення експертів з-за закордону, які можуть привезти із собою нові технології та досвід розвинутих країн.

Якщо українські підприємці будуть робити ставку виключно на інвестиції європейських партнерів, вони приречені на залежність від розвинених ринків. А автоінвестиції дадуть можливості вирватися з “рабства”, та виробляти власний продукт.

Проблеми, що стоять на шляху італійських інвесторів в основному пов’язані з упередженнями. Деякі бізнесмени говорили мені, що побоюються присутності мафії… Але ж мафію «винайшли» самі ж італійці, а далі «експортували» її по всьому світу. В Україні також є проблеми із злочинністю, але, вони є безумовно меншими, ніж ті, що у багатьох регіонах Італії.

Україна та Італія на перший погляд видаються дуже різними країнами, та у них, насправді, є багато спільного.

Незабаром італійська торгова палата для України святкуватиме 5 років від заснування. Ми бачимо це не як досягнення, а як старт для розгортання діяльності. Вважаю, що склад Євроспілки є неповним, а Україна має великий потенціал, який відкриє Європі нові можливості.

Розмовляла
Маріанна СОРОНЕВИЧ

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Львів’янин Василь Іванчук посів п’яте місце на міжнародному турнірі з шахів у Реджо-Емілії

Grechanyky, le polpette ucraine con il grano saraceno