in

МЗС України: «Дорожня карта» безвізового режиму з ЄС буде схвалена до кінця року

За словами міністра закордонних справ К.Грищенка, у документі буде визначений комплекс реформ в міграційно-візовій сфері.
МЗС України очікує схвалення ЄС плану дій з введення безвізового режиму для громадян України до кінця 2010 р. Про це повідомив сьогодні міністр закордонних справ України Констянтин Грищенко під час засідання комітету з економічних реформ, передає кореспондент РБК-Україна.

«До кінця року ми очікуємо схвалення ЄС плану дій щодо введення безвізового режиму для громадян України. У цьому документі буде визначений комплекс реформ в міграційно-візовій сфері, виконання яких є умовою для введення безвізового режиму», – відзначив К.Грищенко.

Нагадаємо, 16 червня прем’єр-міністр Микола Азаров у інтерв’ю ВВС висловив очікування, що 2011 р. буде завершальним роком розробки і реалізації угод щодо безвізового режиму між Україною і Євросоюзом. Він також заявив, що план дій з впровадження безвізового режиму може бути прийнятий на черговому саміті Україна-ЄС, який відбудеться в листопаді ц.р.

7 червня віце-прем’єр міністр України Борис Колесніков заявив, що безвізовий режим між Україною і країнами ЄС може бути введений вже з 1 січня 2012 р.

Відзначимо, що в проекті програми економічних реформ України на 2010-2014 рр. міститься пункт, згідно з яким безвізовий режим між Україною і ЄС має бути упроваджений до кінця 2012 р.

28 травня ц.р. представник ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра заявив, що Європейський Союз вважає необхідною умовою для відміни візового режиму між Україною і ЄС підвищення рівня життя в Україні. Він також додав, що в питанні відміни віз для українців дуже важливі економічна і соціальна складові.

25 лютого 2010 р. Європарламент проголосував резолюцію відносно України, в якій, зокрема, міститься пункт про можливість Києва запитати членство в ЄС, а також резолюцію, в якій міститься звернення до ради Євросоюзу надати ЄК мандат для розробки дорожньої карти безвізового режиму для України. У зверненні сказано, що “існуюча угода про спрощення візового режиму повинна бути переглянута з довгостроковою перспективою” і включати середньострокову мету з відміни існуючої плати за візи.

Відзначимо, Україна і Європейський Союз розпочали безвізовий діалог в кінці 2008 р., практично відразу після того, як на Паризькому саміті було схвалене рішення про перехід до безвізового режиму в довгостроковій перспективі.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Україна підписала Конвенцію про стягнення аліментів на дітей

«Хочу, щоб у мене була мама – така, як колись…»