in

В Італії криза заганяє мігрантів “у тінь”

Упродовж року майже 700 тисяч мігрантів в Італії «зникли зі статистики». Через економічну кризу вони були змушені повернутись додому або ж перейти на нелегальне становище.

Уперше за багато років кількість іноземців в Італії не зросла: на сьогодні вона, як і рік тому, становить приблизно 5 мільйонів осіб або 8 відсотків населення країни. Такими є дані нового звіту благодійних організацій Карітас/Мігрантес. І справа не в тому, що Італія перестала бути привабливою для мігрантів: за рік тут зареєстровано більше півмільйона новоприбулих.

Однак їх «урівноважують» 684 тисячі осіб, у яких вичерпався термін дії дозволу на проживання і які його не подовжили. Причому дві третини з них мали дозвіл на працю, а третина отримали дозвіл на проживання з сімейних причин. Отже, всі ці люди або повернулися до своїх країн або стали нелегалами.

Український аспект

Ця статистика стосується й української громади, яка утримує п’яте місце за чисельністю. «Економічна криза змушує роботодавців зменшувати набір працівників, – пояснює соціолог, дослідниця української громади в Італії Наталія Шегда. – Отже, вони звільняють людей або зменшують кількість годин роботи. Деяка частка звільнених повертається на батьківщину», – каже вона.

Фонтан ді Треві у РиміBildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift:  Фонтан ді Треві у Римі У випадку хатніх робітниць та доглядальниць може статись так, що кількість годин роботи, що залишилась, менша за передбачений законом мінімум для поновлення дозволу на проживання з робочих причин. Отже, людина працює, але документів поновити не може. Крім того, в країні давно не робилась так звана «санаторія» – коли можна було легалізуватись, підтвердивши наявність роботи.

А декрет щодо робочих квот покриває далеко не все: з 17,5 тисяч заяв, які відправили українці, за квотами цьогоріч пройшли лише близько 5 тисяч. Це означає, що ще 12,5 тисяч осіб, маючи робоче місце, не можуть отримати дозвіл на проживання. «Отже, швидше за все, вони залишаються працювати нелегально й чекати наступного декрету про квоти», – зазначає Наталія Шегда.

Декрети про робочі квоти для низки країн виходять в Італії приблизно раз на рік, і кількість запитів завжди у кілька разів перевищує кількість передбачених робочих місць.

 

Автор: Ірина Кащей
Редактор: Дмитро Каневський

Джерело: Німецька хвиля

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Італія потерпає від сильних злив (ВІДЕО)

Запрошуємо на концерт дитячого гурту пісні і танцю “Мальви”у Косенці