in

Суд Італії дозволив давати дітям прізвище матері

В Італії Конституційний суд визнав неконституційним законодавство, за яким новонародженим автоматично записують прізвище батька.

Адвокати, які звернулися до суду, твердили, що законодавча вимога давати дітям при народження прізвище батька є дискримінацією проти жінок.

Раніше Європейський суд із прав людини засудив це законодавство, яке бере початок від часів Стародавнього Риму, і наказав владі Італії змінити його.

Учасники кампанії за права жінок привітали рішення Конституційного суду і закликали парламент Італії змінити закон.

“Суд постановив, що правила автоматичного надання батьківського прізвища народженим у шлюбі дітям за умови, коли батьки хочуть материнське, є протиправними”, – сказано в заяві суду.

Причиною порушення цієї справи стали клопоти змішаного італійсько-бразилійського подружжя, яке хотіло, щоб їхній новонароджений син мав обидва прізвища, що є традиційним у багатьох латиноамериканських країнах.

Після того, як італійська влада відхилила їхнє прохання, молоді батьки подали позов до ЄСПЛ, який задовольнив його ще в 2014 році.

За висновком ЄСПЛ, той закон несумісний із принципом гендерної рівності, закладеним у конституції сучасної Італії.

Нижня палата італійського парламенту схвалила зміни до цього закону, але Сенат уже багато років їх блокує.

“Конституційний суд ухвалив дуже важливе для нашого суспільства рішення, – цитує агентство AFP депутата парламенту і активістку за гендерну рівність Фабрицію Джуліані. – Сенат уже не має права зберігати цей анахронізм і позбавляти жінок їхніх прав у цьому питанні”.

____________________________________

БІЛЬШЕ НОВИН:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Сицилія зустрічає Україну для налагодження економічних зв’язків

Чому Італії так хочеться бути другом Росії