in

10 фактів із життя в Італії, які можуть здатися вам дуже незвичними

Що край, то звичай. У цьому нема нічого дивного. Але, що саме може здивувати нас, після приїзду в Італію?

 

1. Дорожній рух та громадський транспорт

Відомо, що водії в Італії не надто уважно ставляться до правил дорожнього руху. Водіння без сигналу повороту, перевищення швидкості руху, креативне паркування можна зустріти майже всюди. Чим більше ми наближаємося до півдня країни, тим кількість фантазійних учасників дорожнього руху збільшується. У південних регіонах, наприклад, звично сигналити пішоходам, які переходять на зелене світло, їздити мотоциклом без шолома та ще й з кількома пасажирами.

Тож радимо бути особливо уважними на італійських дорогах, та користуватися інтуїцією, щоб передбачити наміри водіїв.

Робота громадського транспорту в деяких регіонах є незадовільною. Поїзди далекого чи приміського слідування часто затримуються, чи скасувавуються. Те ж саме з міжміськими автобусами, тому, якщо ви спишете на пором чи літак, радимо виходити зі дому завчасно.

 
Tрафік у Римі

2. Штрафи

Ймовірно, що в Італії вас не каратимуть за перехід через дорогу в недозволеному місці, або за шумну поведінку. Та порушники не уникнуть штрафу за перевищенням швидкості на шосе, або в’їзд в закриті райони міста (ZTL).

А от обід поблизу історичної пам’ятки може коштувати вам до 500 євро. Беручи до уваги, що пам’ятки культури в Італії є на кожному кроці, краще утриматися від пікніків на вулиці.

Багато туристів зберігають квитки громадського транспорту, як сувенір. Але не всі знають, що купити квиток в Італії не достатньо, слід закомпостувати його на пероні, чи в салоні громадського транспорту. Не важливо чи забули ви закомпостувати квиток, чи не знали, про це вам нагадає контролер. Крім того, сідайте у той клас вагону, який вказано у квитку.

3. Сієста

Слово “сієста” почуєш в Італії, не так часто як в Іспанії, однак, центральні години дня відведені для післяобіднього відпочинку (Riposo). Як правило, він триває 13,00 (13,30) – 15,30 (16,00). У цей час, більшість магазинів, пунктів обслуговування і музеїв закриті.

Офісні працівники мають право лише на годинну перерву, як правило, з 13.00 до 14.00 години.

4. Роклад роботи поштових відділень і банків

Багатьох здивує що більшість поштових відділень і банків закриті в другу половину дня.

Пошти відкриті з понеділка по п’ятницю, в основному з 8,00 (8,30) до 13.30 (14.00), а по суботах з 8.00 (8.30) до 12.30. До 19:00 години приймає тільки головне поштове відділення.

Банки в Італії закриті по суботах, а з понеділка по п’ятницю, працюють в основному з 9,00 – 13,30 до 14,30 (14,45).

5. Органи правопорядку
В Італії на сторожі громадського порядку є велика кількість підрозділів. Карабінери, зокрема, – це військове формування італійської армії. Раніше вони виконували винятково функції військової поліції, а тепер взяли на себе майже всі завдання, характерні для традиційних стражів порядку.

В Італії діють п’ять органів правопорядку: державна поліція, карабінери, фінансова поліція, державна лісова служба та Polizia Penitenziaria. Загалом громадський порядок в Італії охороняють близько 300 000 службовців. Для порівняння, в Іспанії та Франції є близько 180 тисяч агентів.

Крім того, тут діє пожежна охорона (vigili del fuoco) і два підрозділи муніципальної поліції (polizia municipale i vigili urbani).

Кава

6. Подвійні ціни в барах
Випити каву за столиком у барі коштує дорожче дорожче чим та сама філіжанка за барною стойкою. Ціна може збільшитися вдвічі (а в туристичних районах до 4 разів і більше!).

Пити еспресо або капучіно стоячи – це типовий італійський стиль.

7. Тварини і комахи

В Італії можна зустріти не завжди приємних представників тваринного світу. Теплий клімат не заважає життю у природі екзотичних комах та плазунів. В італійських оселях можна випадково знайти ящірку в ліжку або скорпіона у взутті. На щастя, вони не є отруйними.

«Тигрові комарі» (zanzara tigre), що отримали свою назву через характерний зовнішній вигляд, є бичем жителів Апеннінського півострова в літній період. Вони є нещадними як вдень, так і вночі, тому використання репелентів є необхідністю. Їх можна знайти в усіх супермаркетах та аптеках.
комар
комар

Італія є батьківщиною приблизно 200 мільйонів мишей і щурів. Більшість гризунів, живуть у великих містах: Мілан 5 млн., Рим 6 млн., Неаполь 10 млн., в Палермо 7 млн. Більшість гризунів живуть в каналізації, але часто стається що щурі забігають в офіси, школи і магазини, тоді громадські місця закривають для дератизації (derattizzazione). Таблички із попередженням також можна побачити в міських парках.

8. Відсутність ковдри і холод в квартирах

У центральній і південній Італії в готелях і гостьових будинках немає ковдр. Гостям пропонують спати під простирадлом, які не гріють у прохолодні ночі. Якщо ви плануєте орендувати котедж на літньому курорті врахуйте, що у ньому швидше за все не буде опалення.

9. Культурна мозаїка

Італія є конгломератом безлічі дрібних держав. Італійський феномен культури “campanilismo” – прихильність до традицій і звичаїв місця свого народження. Не дивно що навіть у сусідніх селах і говорять різними діалектами.

У 2006 році з нагоди зимових Олімпійських ігор в Турині, ЗМІ всього світу писали про італійського бронзового призера Лугера Герхарда Планкенштайнера, який розповів журналістам, що не співає італійський гімн, бо “не знає цієї пісні”. (Але швидко додав, що медаль він виграв для Італії). Цей приклад добре ілюструє те, що для багатьох італійців місцевий патріотизм значить набагато більше ніж національний. Нагадаємо, що мова йде про спортсмена з Віпітено, міста розташованого в Больцано. Його рідною мовою є німецька, одна із двох офіційних мов цієї італійської автономній провінції.

10. Паста

Не дивина що італійці обожнюють пасту. Але ступінь цієї любові дивує приїжджих: в італійських оселях макарони можуть подавати раз чи два рази в день 7 днів на тиждень. Крім того їх готують al dente”, що для українців означає «не доварені». Така одноманітність компенсується великою кількістю соусів та форм макаронів.

***

Ви ловите себе на тому, що нічого з вищеперечисленого вас не дивує? Це ознака того, що ви уже «акліматизувалися» в Італії.

А які італійські звички видалися дивними вам?

За мотивами “Polacy w Mediolanie”,

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 1 Середній: 5]

Керівництво по відсилці запиту на набуття італійського громадянства

З яких причин Італія відмовляє у наданні статусу біженця?