in

4 способи заробити в подорожах

Далеку подорож можна сприймати не лише, як великі витрати коштів. У будь-якій розвиненій державі можна ще й непогано заробити й повністю покрити затрати на поїздку або переліт.

Портал “Знай” пропонує чотири способи заробити, подорожуючи.

Програма Work and Travel

Ця програма діє лише для студентів і для поїздки в США. Учасники оформлюють візу, міжнародний студентський квиток, беруть спеціальну довідку в університеті й проходять співбесіду в посольстві. Відповідно до програми, люди не мають права здобувати освіту за кордоном. Можна лише працювати.

Вартість такої програми разом із перельотом – $2 тис. Працюючи в США, заробляють у середньому $800-900 на місяць.

“Щоб мати там такі гроші не потрібно працювати 12 годин на добу. Достатньо 5-6. При чому це робота некваліфікована — у кафе швидкого приготування, готелі чи в магазині”, – каже порталу “Знай” Роман Устенко. Він торік їздив у США за цією програмою. Жив у Нью-Йорку.

Він поїхав туди, щоб краще вивчити розмовну англійську й заробити грошей. Провів там 4 місяці.

“Привіз в Україну три тисячі доларів. Оскільки робота багато часу не займала, то я ще й подорожував. Багато побачив цікавого. Наприклад, приємно здивував підхід до здачі в оренду квартир. Там практично неможливо знайти житло без посудомийної машини і нормального ремонту. Однак люди, які хочуть обдурити, часто трапляються і там”, – каже Роман.

Організатор турів

Останнім часом популярними стали шопінг-тури до Польщі, Угорщини й Австрії. Для цього потрібні такі ж документи, як і для туристів — закордонний паспорт і віза.

“Таку поїздку реально організувати без різних туристичних фірм, якщо забронювати місце в певному готелі за кордоном і мати на рахунку близько тисячі євро на двох подорожуючих. Людині, яка кілька разів з’їздила до країн ЄС, не складно зайнятися організацією таких поїздок”, – каже Володимир Кас’ян. Він двічі організовувати поїздки за кордон. Набирав по десять осіб у групи.

“Мені й дружині поїздка обходилася безкоштовно. Та ще й заробляли ми за три дні близько семи тисяч гривень”, – пояснює він.

Для такого заробітку бажано підбирати людей, які вже мають закордонний паспорт і візу.

Програма “О-пер”

Така пропозиція діє переважно у Німеччину. Вона поширюється на людей до 30 років. Відповідно до умов програми, людина має працювати нянькою у сім’ї. Але при цьому має право вступати у місцеві університети. Розрахована “О-пер” на 1 рік або більше. Вартість цієї програми разом із дорогою 250 євро.

“Потрібно у офісі компанії, що працює за цією програмою заповнити анкету. Там вибрати особливості сім’ї, кількість і вік дітей, місто. Також потрібно знати на середньому розмовному рівні німецьку мову й бути готовим, що за кілька днів після заповнення анкети потенційні господарі зателефонують, щоб поговорити”, – пояснює Валентина Масло із Києва. Вона 2 роки тому працювала за цією програмою. Окрім німецького Штутгарта, де мала роботу, їздила у Фрнацію, Італію, Чехію та Австрію — брала вихідні.

“За цією програмою можна заробити 350-400 євро в тиждень. Цих грошей в Німеччині вистачить лише на найбільш необхідне. Однак треба розуміти, що харчування, житло й страховка будуть за рахунок сім’ї, де працюєте. Тому щонайменше 25 євро в місяць можна буде відкладати”.

Нелегальна робота

Отримавши запрошення із Польщі, можна оформити тимчасову візу на 1-3 місяці й влаштуватися там неофіційно на роботу.

“Такий заробіток практикують багато мешканців Львівщини. Можна влаштуватися на шоколадну фабрику, меблеву чи обробляти там весільні фото у фотошопі. Полякам вигідно наймати українців. Їм вони платять меншу зарплату, а державі не дають податків”, – каже Олег Маслов. Він двічі працював у Польщі. Одного разу за туристичною візою, інший раз — за запрошенням.

“Багато там не заробиш. Максимум, що можна привезти за місць простої роботи — це 500 євро. Однак є можливість познайомитися з культурою іншої держави”, – пояснює він.

Автор матеріалу: Володимир Гук

____________________________________________________________

БІЛЬШЕ НОВИН:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Лайфхаки для iPhone, про які ви не знали

Уряд України посилив контроль за виїздом за кордон дітей