in

Як правильно робити компліменти. Поради маркетолога

Ми практично розучилися посміхатися просто так, розучилися робити компліменти. Що ще гірше — або розучилися, або ніколи не вміли їх приймати.

 Є дві речі, про які я не втомлююся говорити на своїх тренінгах, — посмішка і компліменти.

“Грошей і компліментів не може бути занадто багато”.

(Сільвія Чіз)

 

 

Я дуже хочу, щоб комплімент став буденністю, адже це найкращий спосіб викликати посмішку на обличчі людини. Хочу, щоб дами сяяли багато разів на день від того, що джентльмени не залишають без уваги їх зовнішній вигляд і інтелект. Хочу, щоб чоловіки відчували себе суперменами, чуючи, як вони розумні, успішні, прогресивні і яке приголомшливе у них почуття гумору. З цього приводу, власне, і пишу цю колонку.

Я серйозно займаюся вивченням мистецтва компліменту і хочу з вами поділитися здобутими знаннями.

Почнемо спочатку. Чим комплімент відрізняється від лестощів? Тим, що на відміну від лестощів, комплімент щирий і робиться від щирого серця і серця. Всі люди — емпати, і прекрасно розуміють і відчувають різницю. Тому головне правило мистецтва компліменту — вірити в те, що говориш. Краще нічого не говорити, ніж намагатися і промахнутися — ви дуже сильно впадете в очах людини.

Immagine correlata

Головне правило мистецтва компліменту — вірити в те, що говориш

Компліменти бувають дуже різними:

1. Прямий комплімент. Це позитивна оцінка зовнішності, внутрішніх якостей, дій або поведінки людини. Застосовувати можна всюди, завжди, до всіх і повсюдно. Підніміть очі на колегу і скажіть, що їй личить її плаття. Скажіть дружині, що її борщ — найкращий в світі. Скажіть дочці, що її доброзичливість послужить її хорошу службу в житты. “У вас такі довгі вії, що коли ви ласкаво моргаєте, ніяковіючи, мене зносить сквозняком!”.

2. Непрямий комплімент. Комплімент не самій людині, а чомусь, що для неї особливо цінно і любимо. Цей вид компліменту більш вишуканий і вимагає попередньої роботи, уваги і, природно, додаткової інформації. Якщо ви хочете дійсно вразити людину, зайдіть на її сторінки в соцмережах і постарайтеся визначити, що (хто) для неї має значення. І при зустрічі зробіть цьому комплімент. “Ваша собачка дивовижно хороша”.

3. Комплімент «Маленький Мінус — Великий Плюс». Цей вид компліментів я називаю елегантними. Це коли ви начебто вказуєте на недолік, але при цьому зводите в максимальну ступінь гідність. “Не можу сказати, що ти геній комунікацій, але в умінні вислухати і втішити — дійсно неповторний”.

4. Комплімент-порівняння: можна докласти зусиль, дізнатися, хто є кумиром людини і порівняти їх навички або зовнішність. Можна поетично і артистично порівнюватися з якимись природними або культурними явищами. Можна… Та все, власне, можна, аби зробити приємність честолюбству іншої людини. “Хотів би я дочку, таку ж розумницю, як ви”, “Я б теж, може, була б красунею, якби у мене була така приголомшлива фігура “.

Immagine correlata

5. Комплімент, як констатація факту (особливо корисний на початку знайомства, коли ви ще не дуже добре знаєте один одного): «У вас чудовий колір очей», «Які приємні парфуми. У вас дуже хороший смак».

6. Особливі компліменти (для особливих відносин): «Ти — найбільша удача в моєму житті». “Ти — любов мого життя”. “Я живу завдяки тобі”. “Ти сенс мого життя”.

7. Комплімент як осуд. Люблю гратися з цим видом компліментів — можлива тонка гра смислів і іронія. «Ти зазвичай виглядаєш, як королева, але сьогодні ти просто богиня!”.

8. Комплімент з прикриттям «У Вас дуже гарні сережки, вони тонко підкреслюють Вашу чуттєву натуру. Де ви змогли придбати таке чудо? ». У цьому випадку це відразу два компліменти, плюс вони як би «прикриті» вашою щирою (обов’язково) зацікавленістю.

9. Комплімент навпіл. Наприклад, в проекті брали участь декілька осіб, і успіх досягався спільними зусиллями: “Якби не ваш професіоналізм, у нас би так здорово не вийшло. А так результати просто приголомшливі, ми змогли створити шедевр”.

10. Вплетення в тканину мови (мимохідь). «Слухай, бачила фотографії твоїх пирогів на Фейсбуці. Я знала, що ти відмінний бухгалтер, але ти, виявляється, ще й приголомшлива господиня». Саме цей тип компліменту може служити інструментом по залученню допомоги: “Я знаю, що у вас у відділі ти найталановитіша. Так, до речі, не вичитаєш мою статтю, будь ласка?”.

11. Прикриття компліменту критичним настроєм. «Як прекрасно це у вас вийшло! Ви зробили це самі або вам хтось допомагав? »У цьому випадку ви і «куснули» трохи людину, але комплімент їй все ж зробили.

12. Комплімент як протиставлення самому собі (факти, ніби як відомі обом сторонам, але важливість іншої людини піднімається за рахунок себе). «Захоплююся, як ти філософськи правильно, просто і легко ставишся до життя, а я часто зациклююсь на неприємностях».

Де найкраще робити компліменти? Та де завгодно. Єдина умова — це повинно бути доречно (адекватність, інтелігентність, акуратність і почуття такту я не обумовлюю — це само собою зрозуміло).

Risultati immagini per complimenti

Якось давно до соцмереж була я на дівич-вечорі у колеги. Дівич-вечір проходив в клубі, на чоловічому стрип-вечорі. Наречена випила зайвого, і танцівник, витягнувши її на подіум, зумів оголити її практично повністю. Це було в п’ятницю. Понеділок розпочався з планерки і з “компліменту” нареченій від ще однієї колеги при усьому директораті компанії: “Оксан, ти практично професійно танцювала стриптиз, з такими гарними грудьми це можна собі дозволити!”

Комплімент — приголомшливий інструмент налагодження, підтримування і посилення контакту і, що найголовніше, це дуже зручний і досить нескладний спосіб дати відчути людині її важливість у вашому житті.

Так, комплімент — це справжнє мистецтво, але оволодіти ним може кожен, для цього не потрібні особливий дар або талант. Для цього потрібно любити людей, хотіти зробити їм приємне і докласти трохи зусиль, щоб розібратися. Ну і побільше практики.

Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.

 ______________________________________________

 

 

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

9 ідей для прикрашання дому і створення святкової різдвяної атмосфери

Українка в Італії, яка грає на скрипці Паганіні