in

У Падуї відбулася наукова конференція «Genocidi dimenticati: la Grande Fame in Ucraina (Holodomor 1932-33). Storia e memoria di un massacro»

   Убиті голодом. Одна з найжахливіших і найменш документованих сторінок навмисного державного геноциду ХХ століття

У Падуї відбулася наукова конференція «Genocidi dimenticati: la Grande Fame in Ucraina (Holodomor 1932-33). Storia e memoria di un massacro». У її роботі взяла участь віце-консул Генерального консульства України у Мілані Вікторія Жерьобкіна.

Не йдеться про реанімацію трагічних історичних фактів минувшини. Але про те, щоби замислитися, яке значення сьогодні мають ці події.

Історичні дослідження показують, що передувало (Вірменія), і що слідувало (Камбоджа, Руанда, Боснія, південний Судан…). Сучасна хроніка демонструє продовження жорстоких репресій щодо етнічних і релігійних меншинств (Пакистан, Нігерія…). Революційні перевороти у погоні за необмеженою владою розвіюють непохитність ідеї, що демократії досить для гарантії того, що подібні трагедії не повторяться у майбутньому.
Конференція відбулася у суботу, 1 грудня, у залі теологічних студій Базиліки Святого Антонія у Падуї. Організаторами виступили екуменічний італо-російський центр імені Володимира Соловйова, керівництво Базиліки та місцева єпархія.

При вході для усіх присутніх було приготовано необхідний дидактичний матеріал та місцеве щотижневе видання «la Difesa del popolo» з детальним описом перебігу наукового заходу та ілюстраціями: меморіалу у столиці України та походу-вшанування Голодомору 2011 р. у м. Львові.

   Учасників привітали: padre Enzo Poiana, ректор Базиліки Святого Антонія; prof. Lorenzo Fellin, президент падуянського екуменічного Центру В.Соловйов;  don Giovanni Brusegan, екуменічний делегат та відповідальний за зв’язки з громадськістю єпархії Падуї. Темою  “Il filo rosso dei genocidi” розпочали конференцію представник асоціації “Italarmenia” dott. Vartan Giacomelli та письменниця prof. Antonia Arslan. Три доповіді зачитали: історик університету з Тренто dott. Simone Belezza  (“Le condizioni politico-sociali dell’Ucraina al tempo dell’Holodomor”), науковець університету Вале-д’Аоста dott. Simona Merlo  (“Holodomor in Ucraina (1932-1933)”), член італійської асоціації  «Меморіал» рrof. Padre Fiorenzo Reati (“I credenti e il ruolo delle Chiese nel periodo della Grande fame”). Зі свідченнями “La carità del servo di Dio Metropolita Andrea Szeptyckyj, conforto del popolo ucraino nella tragedia della Grande fame” виступив історик і теолог єпархії Тренто отець Августин Баб’як.

У роботі конференції активну участь брали представники України. Зокрема представники громадських формувань Алла Мулявка (Падуя), Юрій Журавель (Венецїя-Местре), Оксана Чиж (Тревізо), священик УГКЦ Андрій Твердохліб та інші. Почесною гостею на зібранні була віце-консул Генерального консульства України в Мілані пані Вікторія Жерьобкіна. Вона виступила перед учасниками цього важливого міжнародного наукового зібрання та подарувала ряд книг, присвячених темі голодомору. З особливою увагою та захопленням сприймали кількомовні видання, особливо англійською. Це спрощує доступ інформації для іноземців.

Кривавий слід, який тягнеться здалеку й здавна, не зникає. Уважно вдивляючись у сьогодення, треба бути насторожі, сподіваючись, що не повториться те ж у таких країнах, як Нігерія чи Сірія. Факти, приречені на забуття, часто-густо з ініціативи самих винуватців, не варта поціновувати як «історичні». Далекі, призабуті, загрожують ризиком вимкнути сигнал тривоги. Адже механізми влади і душі людської не змінюються. Саме ці міркування слугують генератором наукових пошуків, копітких досліджень закритих архівів та малодоступних документів. Через призму страждань одного народу застерегти людство від подальших помилок.

Олена Канарчик

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Українські іммігранти з усієї Італії здійснять паломництво до гробу св. апостола Павла

Податок на обмін валют не стосуватиметься “заробітчан”