in

У Казерті урочисто відкрили українську суботньо-недільну школу «Золотоуст»

alt В Казерті при парафії св. Антонія Падевського відкрито українську школу

 «Українська Газета» повідомляла про це в номері за січень 2013 року (стаття «Щоб не стати заручниками чужини»).

ФОТОГАЛЕРЕЯ

27 січня 2013 р.Б. відбулося урочисте відкриття української суботньо-недільної школи «Золотоуст». На свято прибули високодостойні гості як з італійської так і з української сторін. Розпочалося торжество із молитви до Бога та читання Книги всіх книг «Святого Писання». Діти, тримаючи у своїх руках запалені офірки просили у Господа мудрості та світла у своїх науках. Генеральний вікарій Казертянської Дієцезії – монсіньор Антоніо Паскваріелло привітав наших діточок словами Божого благословення на навчання у рідній українській мові.
Після молитовної частини розпочалася держана частина, на якій під гімни двох держав були винесені прапори Італії та України. Після співу італійського гімну слово для привітання отримав мер міста Казерти – синдак Піо Дел Гавдіо. Наголосивши, що наша еміграція є найбільшою в Казертянській провінції, подякував, що ми добре інтегрувалися в італійське суспільство і одночасно гідно зберігаємо цінності своєї держави.

Великою підтримкою для нас українців в Казерті була присутність на святі предстваника нашої держави на Півдні Італії – Генерального консула України в Неаполі пана Домарецького Леоніда Петровича. Своїм словом він привітав діточок із урочистим початком навчання в українській школі «Золотоуст» і підкреслив важливість наших старань про дітей, особливо на чужині.

Директор італійської школи «Де Амічіс» Альфонсо Маротта разом із численними італійськими вчителями вітали ідею заснування української школи у цих стінах: «Наші друзі – українські педагоги – мають себе відчувати в нашій школі як в себе вдома».

Засновник школи – душпастир нашої української громади в м. Казерта – о. Ігор Данильчук, роз’яснив значення української школи на чужині та віддав наших діточок під молитовний покров св. Івана Золотоустого, ім’я котрого вибрала собі школа. Побажав усім дітям повноцінної «софії» (мудрості), яку мали три святителі: Мудрість Божу та мудрість людську. Діти в Казерті можуть наслідувати «Трьох святих», які у свої роки черпали одну мудрість у церкві і другу мудрість у школі, адже по одній вулиці – корсо Джанноне – в м.Казерта мають наші діти і українську церкву і українську школу.

Проблему наши дітей на чужині, які забувають або взагалі не говорять на рідній мові потрібно долати під гаслом «Золотоуст», яким і названа школа. «Золотоуст» походить від грецького слова «Крізостомос», що означає «золото» та «уста». Як можуть бути золотими устами ті, які говорять різними мовами світу, осягнули великі знання, а не говорять на мові свого рідного народу? НІКОЛИ. Титул «золотоуста» визнає церква Сходу і Заходу за св.Іваном Золотоустим. Був «Золотоустом», також і покровитель нашої громади св. Антоній Падевський. Своїми проповідями на чужій італійській мові спонукав усіх слухачів іти до Сповіді. Наплив людей був настільки великий, що священики з цілої Єпархії не давали собі раду. Але він не забув і свою рідну португальську мову. «Золотоустом» наших років був блаженний папа Іван Павло ІІ, який вмів з нагоди Різдва чи Пасхи привітати християн на 30-х, на 40-х мовах світу. Але своєї рідної польської мови не забув, більше того, добре говорив на укранській мові, по тій причині що мама була українкою.

Італійська преса писала про нашу школу: «Завдяки покровительству Єпархіальної Курії та Міської Ради м.Казерта, для того, щоби помогти українцям зберегти культурну ідентичність та мову своїх батьків було реалізовано цей проект, якого дуже сильно бажав та просував отець Ігор Данильчук» (Il mattino Caserta)
Словом директора української школи «Золотоуст» – пані Шапар Лідії Михайлівної розпочалося свято «Першого дзвоника». Діти дикламували вірші про українську школу, про рідну мову, про любов до України, до науки та до вчителів, а хор додавав їхнім словам сили завдяки звучанню українських пісень та звучанням бандури пані Олі Фурманюк.

Замісник директора – пані Саловська Віра Остапівна оголосила наказ про зарахування учнів по класах та призначення класних керівників. Залунало також слово подяки і від батьківського комітету.

І згідно нашого українського звичаю, в національних строях старшокласник підняв дівчинку і пролунав перший дзвінок в українській суботньо-недільній школі «Золотоуст». Від радості в усіх присутніх вийшли сльози, сльози перемоги над байдужістю, перемоги над чужиною, перемоги батьків та дітей, які розуміють, що без своїх корінь вони стануть «перекотиполем», якого не поважають ані на чужині, ані на рідній Україні.
30 січня, із столиці нашої держави – Києва з офіційним візитом відвідали нашу українську школу «Золотоуст» інспектори «Міжнародної Української Школи» Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. «Міжнародна Українська школа» (далі МУШ) є створена для громадян України, які тимчасово або постійно проживають за кордоном за наказом Міністерства освіти і науки України 10.08.2009 № 731.

Спочатку наші гості – заступник директора МУШу та координатор українських шкіл по Італії – Кіріна Олександра Євгенівна та пані Войтенко Тетяна Володимирівна відвідали італійську школу «Де Амічіс» та були приємно здивовані, що українські діти в Казерті мають такі гарні умови для навчання. Опісля було організовано італійсько-українську зустріч педагогів двох держав. Директор італійської школи «Де Амічіс», д-р Альфонсо Маротта як господар вітав наших достойних гостей із Києва, а потім відбувся дуже теплий обмін досвідом між двома школами Італії та України. Заступник директора МУШу, пані Кіріна О.Є., після екзамінації документів та наказів нашої школи «Золотоуст» зробила гарні компліменти у майстерності ведення документації для нашого директора школи пані Шапар Л. М.

Українська суботньо-недільна школа «Золотоуст» є офіційно зареєстрованою школою на території Італії, яка має повне право видавати по здачі екзаменів відповідний табель чи атестат державного зразка від 1 по 11 класи. У нас є 12 вчителів з вищою педагогічною освітою. У червні цього року наші діти отримають перші табелі та атестати.

В Італії є десять українських шкіл, однак тільки кілька із них, видають документи про закінчену освіту, згідно чинного законодавства України. Такими найбільшими школами в Італії є школа «Престиж» в Римі, школа «Золотоуст» в Казерті та школа «Перша ластівка» в Местрах (Венеція). Порівнюючи ці дані з українськими еміграціями в Європі, можемо констатитувати той факт, що у Португалії є вже 12 шкіл, які співпрацюють з Міністерством освіти та науки України, в Іспанії – 10, а наша еміграція в Італії як кажуть «пасе останніх», незважаючи на велику присутність українських дітей.

Подбаймо дорогі батьки про майбутнє своїх дітей!

ЗРОБІМО ЇХ «ЗОЛОТОУСТАМИ», які вміють красиво говорити спочатку на своїй рідній українській мові, потім на італійській чи на португальській, на російській чи на англійській мовах світу.

Адреси усіх українських шкіл в Італії знайдете ТУТ

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Верховна Рада України 2 тижні заблокована опозиційними силами

Anastasiya e il suo violino per la voce di Bocelli