in

Українці виступлять на “білій” Універсіаді-2013 у Тренто

   11 грудня нинішнього року в італійському курортному містечку Тренто (провінція Трентіно) стартує Всесвітня зимова Універсіада. Ці змагання для студентів вищих навчальних закладів проходять під егідою Міжнародної федерації студентського спорту (FISU) та патронатом МОК. За кількістю учасників змагань, видів спорту, рівнем організації Універсіади є другими у світі змаганнями після Олімпійських ігор.

Українська спортивна делегація нещодавно побувала у столиці майбутньої “білої” Універсіади-2013, де пройшла спеціальна нарада щодо готовності інфраструктури, організації, безпеки, транспорту до проведення студентських зимових Ігор. Очолив делегацію голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України, член Національного олімпійського комітету Євген Баженков, який відповів на запитання кореспондента Укрінформу.

– Розкажіть, будь ласка, про столицю “білих” студентських Ігор-2013…

– Розпочну з того, що нинішня зимова Універсіада планувалася на січень 2014 року і мала відбутися у словенському місті Марібор. Та за півроку до початку змагань з’ясувалося, що через економічну кризу ця невеличка європейська країна зі своїм бюджетом не встигне належним чином підготуватися до студентського спортивного форуму. Керівництво FISU досить таки тривалий час шукало нових організаторів. Нарешті змагання погодилася прийняти Італія. У провінції Трентіно дуже розвинений зимовий туризм, є багато спортивних арен для проведення змагань найвищого світового рівня. До речі, під час Універсіади штаб FISU базуватиметься у столиці провінції – містечку Тренто.

– Чи вже готові спортивні споруди прийняти атлетів, суддів, офіційних осіб?

– Звичайно, мова про будівництво нових спортивних об’єктів не йшла із самого початку, коли італійський уряд дав згоду на проведення Універсіади-2013. Тому цього разу не буде спеціального студентського селища. Учасників змагань та обслуговуючий персонал поселять у готелях та кемпінгах. Щодо спортивних баз, то нині вони активно використовуються туристами з усього світу. На жаль, усі ці спортивні об’єкти розкидані в радіусі 110-ти кілометрів. Організатори відмовилися налагоджувати транспортне “шатлове” сполучення між спортивними аренами. Натомість на кожну делегацію виділятимуть автотранспорт, але… без водія.

– Де проходитимуть церемонії відкриття та закриття зимової Універсіади-2013?

– Італійці вирішили організувати відкриття Ігор на центральній площі міста Тренто. Вони вже попередили і попросили, щоб від кожної країни-учасниці на церемонії було не більше 20 спортсменів. До речі, в самому Тренто пройдуть турніри з фігурного катання та шорт-треку. Наша ж збірна базуватиметься у селищі Лаго ді Тесеро. Це за 65 кілометрів від Тренто.

– В яких видах спорту змагатимуться українські студенти?

– Наша збірна представлена у дев’яти видах. Це – біатлон, лижні гонки, стрибки з трампліна, лижне двоборство, фігурне катання, гірськолижний спорт, шорт-трек, сноубординг та хокей. Крім того, під час Ігор також відбудуться змагання з жіночого хокею, керлінгу, фрістайлу та синхронного фігурного катання. У збірній України буде майже 90 спортсменів і майже 40 тренерів. Представники всіх видів спорту вже розпочали підготовку до відповідальних стартів.

– Чи всі найкращі студенти-спортсмени захищатимуть спортивну честь України на “білій” Універсіаді-2013?

– Практично в усіх видах спорту змагатимуться найсильніші атлети, які мають право виступати на Універсіадах. Нині маємо по дві команди кандидатів. На жаль, не зможе виступити в Тренто перший склад збірної України з біатлону, яка готується до зимової Олімпіади в Сочі. Розуміючи важливість моменту і відповідальність за результат національної команди в Італії, президент Федерації біатлону України, віце-президент НОК Володимир Бринзак запевнив, що другий склад команди обов’язково поїде на Універсіаду. Нині всі українські біатлоністи вирушили до Європи, щоб провести тренувальні збори на першому снігу.

– Хто з українських студентів найпершим розпочне змагання Універсіади?

– Раніше за інших боротьбу за нагороди розпочнуть наші хокеїсти. Вони стартують 10 грудня, ще навіть до офіційного відкриття Ігор. Наші суперники по груповому хокейному турніру – збірні Казахстану, Канади та Японії.

– Чи впливатиме високогір’я на самопочуття спортсменів?

– Це вирішуватимуть фахівці. Від себе скажу, що найвища “точка” – 1500 метрів. Саме на такій висоті змагатимуться хокеїсти. А ось біатлонну трасу організатори проклали на висоті “лише” 850-880 метрів над рівнем моря.

– А проблем зі снігом не буде?

– Організатори запевнили, що в них достатньо снігових гармат, щоб заздалегідь “намити” товстий шар снігу й утримувати його упродовж усієї Універсіади.

– Як освітянський спорткомітет готується до цієї важливої події в житті студентів?

– Наше головне завдання – разом з національними федераціями з видів спорту, керівниками вітчизняних навчальних закладів, місцевими органами влади чітко вирішити всі організаційні питання, усунути недоліки, які заважають плідній підготовці спортсменів. Користуючись нагодою, звертаюсь до наших бізнесменів-меценатів, депутатів усіх рівнів підтримати студентську команду України. Це допоможе нам виступити не гірше, ніж на літній Універсіаді в Казані.

Довідка: на Всесвітній літній Універсіаді-2013 у Казані (Росія) за Україну виступило 354 спортсмени. Українські студенти здобули 77 медалей (12 золотих, 29 срібних, 36 бронзових) і за кількістю золотих нагород посіли шосте загальнокомандне місце серед 162-х країн-учасниць. За кількістю усіх медалей наша команда розділила третє місце зі збірною Китаю.

Підготував Юрій Щербак

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Як “Справа Кличка” відіб’ється на українцях за кордоном

Три сотні італійців переїхали жити на Тернопільщину: Борщу і сала не їдять, але вчать українську мову. ВІДЕО