in

У Неаполі відбулася виставка відомого львівського художника Ореста Манюка

 Художник фіксує час його короткі фрагменти. То так є – усмішка Мони Лізи неповторна не тому, що її зафіксував великий художник. Вона неповторна за своєю природою. Ніколи ця жінка не усміхатиметься саме так. Орест Манюк розповів Львівській газеті як йому вдається зупинити саме такі миттєвості.

 

 

«Я беру пензель, фарбу і малюю. Звісно, у різні часи по-різному. В художній школі, це була безпроблемна забава, здебільшого – у рожевих кольорах. Відтак академія. Там здавалося, що ти – професор. Але там треба було вже серйозно вчитися працювати. Але от коли завершив науку, то з’ясувалося, що все, чого вчили в академії, – добре, шкода тільки, що ми мали слухати справжніх професорів, більше грали вар’ята, але життя зовсім інше. Казав один наш викладач: «Не штука намалювати – штука продати». Оце показник… Хоча було чимало художників, які за життя не продали жодної роботи, а по смерті приходило визнання. Правду кажучи, хотілося б щось при житті відчути» – розповідає про перебіг свого мистецького часу Орест Манюк.

Художник працює в жанрі станкового олійного малярства. Член Національної спілки художників України з 2008 року, а з 1995 року – член Спілки рекламістів України.

Мистецька виставка Ореста Манюка пройшла з 29 по 30 вересня у Неаполі, у приміщенні Генерального консульства України в Італії.

Орест Манюк народився 16 червня 1956 року у місті Львові: “Я корінний львів’янин, і мені завжди було цікаво малювати панорами міста. Колись, ще у дитинстві, мене дідусь часто брав на прогулянки Високим Замком. І я досі не можу надивитися на Львів. Через роки, коли почав займатися малярством, місто стало для мене основною темою. Я малюю Львів, його панорами. Це доволі складно, бо за всіма канонами, там має бути і повітряна перспектива, і пропорції. Я експериментую з такими речами і навесні, і влітку, і восени, і взимку… Пробую вчитися у того ж таки Клода Моне. Він Руанський собор малював до нестями, у нього понад три десятки зображень одного храму. У Лондоні, з готелю біля Темзи, Моне зробив майже сотню полотен. А скільки «Соняхів» намалював Ван Гог!”

В його творчому доробку є багато пейзажів Неаполя та його околиць: «В Італії мені цікаво було побачити в реалі те, що ми бачили, навчаючись в академії, тільки на ілюстраціях, доторкнутися рукою, відчути…» – ділиться він.

Митець об’їздив добрий шмат світу. Його виставки бували у різних закутках планети, роботи, що вийшли з-під його пензля є в помешканнях шанувальників з Європи, Штатів, Канади. «У мене є спокуса багато їздити, багато бачити. Це дає користь для мене, певну науку”.

Автор 19-ти персональних виставок в Україні, Європі, США, у недалекому майбутньому Орест Манюк планує повернутися з виставкою в Італію, щоб порадувати поціновувачів мистецтва видами місць Західної України та мальовничих куточків світу.

Більше інформації знайдете на сайті митця.

___________________________________________________

БІЛЬШЕ НОВИН:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Неповнолітні іноземці. Нові правила щодо особистого дозволу на перебування

Бідність країни походження є підставою для гуманітарного захисту в Італії