in

Україна кличе, закордонні виборці не відповідають…

   Громадяни України, які в день виборів у Верховну раду 28 жовтня перебували за межами країни, могли проголосувати на 116 виборчих дільницях, створених на території 77 держав. Незважаючи на можливість вплинути на майбутнє держави, вибори народних депутатів  пройшли із незадовільною явкою

Вибори у світі

В той час як в Україні вибори проходили за змішаною пропорційно-мажоритарною системою, на закордонних дільницях можна було голосувати лише за партійними списками.

Перші бюлетені були опущені в урни на дільниці в столиці Австралії – Канберрі, яку віддаляють від Києва десять часових поясів, а останні – на виборчій дільниці в українському консульстві в Сан-Франциско, на Тихоокеанському узбережжі США.

Забезпечуючи конституційне право громадян за кордоном, Україна виділила фінансування виборчих комісій в розмірі 6,5 мільйона гривень, формуючи списки виборців на основі консульського обліку та внесення за заявами. Та закордонні виборці вкотре не відгукнулися на заклик висловити їх точку зору та змінити політичну ситуацію в Україні.

В цьому році на закордонних дільницях проголосувало 20 422 виборців, в той час як кількість громадян України за кордоном лічать мільйонами… Це майже вдвічі менше ніж на попередніх виборах.

Вибори в Італії

Нагадуємо, що найактивнішими українці в Італії були 2004 року, на президентських виборах, коли проголосували 13 тисяч громадян. У парламентських виборах-2006 узяли участь близько двох тисяч осіб. У 2007 – менш ніж тисяча.

В Італії вибори проходили на трьох виборчих дільницях, організованих при дипломатичних представництвах у Римі, Мілані та Неаполі. Громадяни України, які нелегально перебувають за кордоном, також могли узяти участь у голосуванні. Підставою для включення в держреєстр виборців були вік, та документ що посвідчує особу.

За даними Національного інституту статистики Італії (Istat) загальна кількість українців, що легально проживали в країні на 1 січня 2012р. становила 218 099 тисяч осіб, ще понад 13.148 українців заявили про свою присутність в країні під час останньої легалізації. Та  на дільниці прийшло близько 1500 осіб…

Уже традиційними проблемами участі закордонних українців у виборах України – значні інформаційні проблеми, відсутність зацікавленості учасників перегонів в організації виборчого лікнепу а також витрати пов’язані із доїздом із інших міст для реєстрації у списках виборців та у день голосування. Ллє воду на вогонь боязньзаробітчан перед непередбачуваністю українського податкового законодавства. Та, на мою думку, основною причиною є байдужість та розчарування людей у політичній ситуації в країні.

Українські політики діють за принципом: відсоток голосів з-за кордону не вплине на результати виборів, то й нічого серйозно перейматися. А економічні біженці з України відповідають їм байдужістю у день виборів…
… Від цього взаємного ігнорування програє як демократія в Україні, так і її громадяни.

Маріанна Сороневич

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Закордонні українці обрали Свободу

За врученого гарбуза жених позбавив життя наречену з дітьми