in

Українці зможуть отримати базовий дохід громадян (reddito di cittadinanza) в Італії?

Що таке базовий дохід громадян (reddito di cittadinanza), чи буде його введено, хто зможе його може отримати та на що можуть розраховувати українці?

Базовий дохід громадян (reddito di cittadinanza) був одним із важливих пунктів передвиборчої кампанії політичних сил, які складають теперішній італійський уряд. Він став одним із козирів, який дозволив їм прийти до влади. Дотримання цієї передвиборчої обіцянки є одним із тих політичних кроків, які дозволять не впасти у рейтингах, і завоювати голоси на наступних виборах. Тому це питання не сходить із порядку денного італійських політиків та ЗМІ.

Що таке базовий прибуток громадян

Risultati immagini per reddito di cittadinanza

В даний час парламент працює над розробкою бюджету Італії на наступний рік, який повинен передбачати базовий дохід для громадян reddito di cittadinanza.

Згідно законопроекту: “Дохід громадянства є заходом, призначений для громадян Італії, для підтримки осіб, які потребують фінансової допомоги”.

Розширення кола бенефіціарів

Нова пропозиція Руху 5 зірок підлила олії у політичне вогнище. Мова іде ініціативу згідно якої: “Усі громадяни, які досягли вісімнадцяти років, мають право на базовий дохід громадянства, якщо вони проживають на національній території Італії, отримують річний дохід, розрахований згідно пункту 1 статті 3, та належать до однієї з наступних категорій: а) володіють італійським, або громадянством країн, що належать до Європейського Союзу; б) є громадянами країн, які підписали із Італією двосторонні конвенції про соціальне забезпечення”. 

Отже, Рух  5 зірок розширює аудиторію можливих одержувачів базового прибутку. Ними можуть бути не лише італійці, але й громадяни Європейського Союзу. В той час як для громадян, що не є членами ЄС, потрібні “двосторонні угоди” з країною їх походження.

Міністр економіки Джованні Тріа також підтвердив намір включити іммігрантів, які проживають в Італії до бенефіціарів субсидії.

Immagine correlata

Претенденти на прибуток для громадян

Згідно офіційних даних, в Італії понад 5 мільйонів осіб перебувають у неблагополучному економічному становищі, або ситуації бідності. З них 1.6 мільйони є іноземцями, які могли б подати заявку на субсидію як громадяни ЄС, власники дозволу на довгострокове проживання в країні.

У випадку затвердження пропозиції Руху  5 зірок, за попередніми оцінками, ще 1 млн. неіталіців, що живуть на межі бідності, матимуть право на отримання субсидарного доходу.

Багато експертів та політичних сил занепокоєні цією ситуацією та вказують на неможливість її реалізації. Зокрема, Лука Кіріані – президент партії Брати Італії – вважає, що введення прибутку для громадян: “Стане спустошенням державних фінансів”, та може спричинити значний ріст “нелегальної праці та безробіття”.

Перспективи для українців

На що, в цій ситуації можуть розраховувати українці? У випадку введення базового прибутку, ті, хто набули італійського громадянства та відповідатимуть іншим параметрам, зможуть подати заяву на отримання державної субсидії. Усі інші, навіть якщо вони володіють довготривалим дозволом на проживання ЄС, не зможуть скористатися цією можливістю. Не лише тому що Україна не входить у Євроспілку, а й тому, що Україна і Італія не підписали конвенцію про соціальне забезпечення.

Маріанна Сороневич

Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.

 _____________________________________________

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Уряд України вдосконалюватиме взаємодію із закордонними українцями 

Вийти заміж за іноземця: удача чи ризик?