in

Мін’юст запроваджує електронний апостиль

Міністерство юстиції України за підтримки Кабінету Міністрів запроваджує новий сервіс – електронний апостиль.

“Ми рішенням уряду впроваджуємо новий прогресивний сервіс – електронний апостиль”, – заявив міністр юстиції Павло Петренко засіданні уряду в середу 28 жовтня, повідомляє Інтерфакс Україна.

Міністр пояснив, що апостиль – це посвідчення документів некомерційного характеру органами юстиції для подачі до зарубіжних установ – договорів купівлі-продажу, рішення судів, свідоцтва про народження.

П.Петренко сказав, що протягом року 120 тис. українців звертаються до органів юстиції по отримання апостилю. При цьому видача апостилю концентрувалася виключно в Києві.

Він пояснив, що Україна приєдналася до електронного сервісу з видачі апостилю, який існує в 23 країнах.

Глава Мін’юсту сказав, що тепер будь-який українець може подати документи до РАГС за місцем проживання і роздрукувати готовий документ уже через 24 години, завдяки приєднанню до системи електронного сервісу, а достовірність документа й апостилю представники зарубіжних установ зможуть перевірити через Інтернет.

Апостиль (фр. Apostille) – міжнародна стандартизована форма заповнення відомостей про законність документа для пред’явлення на території країн, що визнають таку форму легалізації. Штамп “Апостиль” ставиться лише на оригінали документів державного зразка. Апостиль не потребує іншого завірення або легалізації документа і визнається офіційними органами всіх держав-учасників Гаазької конвенції 1961 року. Апостиль може не використовуватися, якщо є правові підстави, що скасовують або спрощують легалізацію документа.

________________________________________

ІНШІ СТАТТІ, ЯКІ МОЖУТЬ ВАС ЗАЦІКАВИТИ:

 

Підбірка кращих українських груп Facebook в Італії

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Підбірка кращих українських груп Facebook в Італії

Виїзне консульське обслуговування громадян в Косенці