in

ВР розширила права закордонних українців

Народні депутати прийняли закон щодо удосконалення правового регулювання відносин із закордонними українцями.

За відповідний урядовий законопроект N9047 проголосували 267 народних депутатів, повідомляють кореспонденти УКРІНФОРМу.

Законом, зокрема, встановлюються основні засади співпраці із закордонними українцями: визнання невід’ємності та належності кожній особі від народження основних прав і свобод людини та громадянина, розв’язання проблем становлення та консолідації української нації, а також обов’язковість задоволення національно-культурних і мовних потреб закордонних українців.

Окрім того, такими засадами визнаються взаємне збагачення надбаннями духовної та матеріальної культури, взаємодія з іншими державами у сфері забезпечення прав і свобод закордонних українців на засадах обов’язковості дотримання загальновизнаних принципів і норм міжнародного права та паритет у забезпеченні іноземними державами й Україною прав і потреб закордонних українців та національних меншин України.

Реалізація державної політики України у сфері співпраці із закордонними українцями покладається на центральний орган виконавчої влади з питань співпраці із закордонними українцями.

Закон також передбачає розширення переліку заходів, що здійснюються органами державної влади й органами місцевого самоврядування у сфері співпраці із закордонними українцями.

Яна Лемешенко, Майя Заховайко, КИЇВ. 9 лютого 2012 року.

http://www.ukrinform.ua/

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Екіпаж Costa Concordia зняв відео, як капітан під час аварії лайнера панікував на капітанському містку

Творчі роботи Марії Гайдай (ФОТО)