in

В Європарламенті пропонують застосовувати до України дворівневий підхід у питанні віз

   Віце-президент Європейської народної партії, депутат Європарламенту Яцек Сарюш-Вольські вважає, що ЄС в питанні візової лібералізації з Україною має застосовувати дворівневий підхід, як і до низки інших країн-сусідів ЄС, де спостерігається порушення прав людини.

Як передає власний кореспондент УНІАН в Брюсселі, про це він заявив на засіданні Комітету з питань закордонних справ Європарламенту.

“Враховуючи порушення демократичних правил та прав людини, українська держава не заслуговує на візову лібералізацію, однак український народ – заслуговує”, – сказав депутат.

“Ми маємо застосовувати до України такий самий дворівневий підхід, як ми робимо щодо інших сусідів ЄС, чия влада порушує права людини. Це означає бути суворим і вимогливим до влади і залишатися відкритим та дружнім до громадськості”, – додав Я.Сарюш-Вольські.

Розмірковуючи на тему, чи зможе українська влада використати пропозицію про подальше спрощення візового режиму під час виборчої кампанії, депутат висловив думку, що скоріш за все, це так і станеться.

“Однак наступні вибори, скоріш за все, все одно не будуть чесними. Ми не можемо називати чесними та вільними вибори, коли опозиційні лідери сидять в ув’язненні. До того часу, поки Юлія Тимошенко залишається у в’язниці, ніхто не може говорити про повагу демократичних стандартів чи заявляти про вільні і чесні вибори”, – зазначив депутат.

Він ще раз наголосив на необхідності тримати відкритими двері для українського суспільства і нагадав, що Європарламент в своїх резолюціях неодноразово наголошував, що лібералізація візового режиму з країнами “Східного партнерства” не повинна відбуватися після відповідної лібералізації для Росії.

Я.Сарюш-Вольські також підкреслив, що ситуації в Україні поки залишається кращою, ніж в Росії, чи в Білорусі.

“В Україні опозиція притиснута, але все ще може брати участь у виборах. Цього немає ні в Білорусі, ні в Росії. Шлях демократії в Україні – це тривалий марш. І в інтересах ЄС допомогти у побудові відкритого та демократичного українського суспільства. Саме тому, нам варто рухатися вперед у лібералізації візового режиму, наполягаючи, що ми робимо це для українців, а не для влади”, – сказав депутат.

Як повідомляв УНІАН, Єврокомісія, незважаючи на наявність спочатку заперечень у віце-президента Єврокомісії, відповідальної за питання юстиції та громадянства, Вівіан Редінг, схвалила пропозицію Раді ЄС підписати зміни до угоди про спрощення візового режиму з Україною.

Новий документ розширяє перелік категорій громадян України, які зможуть отримати візи до ЄС на пільгових умовах, або на більш тривалий час.

Світова федерація українських жіночих організацій проти “закону про мови”

Як вирішується питання множинного громадянства в законодавстві України?