in ,

Допомогу при народженні дитини можна оформити за кордоном

Уряд України ухвалив постанову, якою надано можливість подавати документи на призначення допомоги при народженні дитини під час тимчасового перебування за кордоном

Раніше родини, у яких народилася дитина за кордоном, могли отримати допомогу лише після повернення в Україну. Потрібно було особисто звернутися до органу соціального захисту населення.

Тепер батьки, у яких народилася дитина під час тимчасового перебування за межами України, можуть подати документи на призначення допомоги дистанційно. Заяву та документи про народження дитини тепер можна надіслати засобами поштового зв’язку.

Для цього необхідно:

  • відкрити рахунок в банку для соціальних виплат (такий рахунок можна відкрити віддалено, без особистої присутності);
  • заповнити заяву про призначення допомоги при народженні дитини (форма заяви за посиланням;
  • до заяви додати видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини;
  • надіслати засобами поштового зв’язку заяву та документи, що засвідчують народження дитини, до органу соціального захисту населення за своїм зареєстрованим (задекларованим) місцем проживання (перебування) в Україні.

Орган соціального захисту населення, до якого буде надіслано заяву та документи, здійснить призначення допомоги. Належні кошти будуть перераховані на особовий рахунок, відкритий в банківській установі.

Термін звернення за допомогою становить 12 місяців після народження дитини.

Міністерство соціальної політики України

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

«Біженка» – нова книга Юлії Матту основана на реальний подіях

Як дистанційно подати документи на призначення допомоги в Україні при народженні дитини за кордоном