in

Закордонні українці зможуть здійснити волевиявлення, стверджують у ПР

   Українці, які тимчасово проживають за кордоном, також зможуть здійснити волевиявлення, а інформація у спільному листі 35 організацій українських мігрантів про те, що їх начебто позбавили права голосу, не відповідає дійсності.Про це повідомив член парламентської фракції Партії регіонів Володимир Вечерко.

За словами політика, відповідно до змін у виборчому законі 225 із 450 народних депутатів обираються в одномандатних виборчих округах за мажоритарною системою

«Фактично на 225 округів поділяється реальна територія нашої держави. При цьому депутат від кожного органу має представляти інтереси виборців, які постійно проживають на відповідній території, підтримувати з ними зв’язок і бути їм підзвітним», – передає слова парламентарія прес-служба ПР.

«Всі громадяни, які голосують у закордонних виборчих округах, раніше були віднесені до одномандатних округів міста Києва. Тобто фактично кожен іноземний українець обирав депутатів, які мали виступати від імені киян і відстоювати інтереси Києва. Чому не Львова чи Донецька, чому не Харкова чи Черкас? Відповіді на це питання не було. Тому рішення КС скасувало цю недолугу норму», – зауважив він.

Володимир Вечерко стверджує, що всі громадяни України, які у день виборів перебуватимуть за кордоном, зможуть здійснити акт волевиявлення і віддати свій голос за будь-яку з партій, що будуть у бюлетені. Для цього не треба повертатися додому. А той, хто хоче віддати свій голос за мажоритарника, змушений буде приїхати до місця реєстрації. Інакше їхні голоси не поділити.

«Є інший варіант розв’язання проблеми – створення мажоритарних закордонних виборчих округів, як це робить Італія. Але стаття 18 українського закону чітко вказує на поділ на округи саме території України. Для зміни цієї норми треба змінювати Закон «Про вибори народних депутатів України», – зауважив він.

«Тобто Конституційний Суд ухвалив рішення, яке співвідноситься з європейським правом. Чому ж тоді емігрантські організації проти? На це запитання кожен знайде свою відповідь. Хтось скаже нашим емігрантам: «Повертайтеся додому, і ви точно будете знати, хто вас представлятиме у Верховній Раді». А хтось відповість, що майбутнє України мають визначити перш за все ті, хто живуть в Україні, хоча «закордонні громадяни», які мають український паспорт, теж мають право голосу. Але не мають округу», – резюмував політик

http://www.ukrinform.ua/

Промоційний ролик України до Євро-2012 (ВІДЕО)

В Італії очікується значне зростання цін на товари і послуги