in

Заміну паспортів в Україні лобіювала приватна фірма

Заміна нинішніх закордонних паспортів на біометричні відбуватиметься в Україні поступово. Нинішній закордонний паспорт буде дійсний до закінчення його терміну дії. Але є незручність. Якщо після скасування візового режиму ви захочете із старим паспортом поїхати до Європи, вам необхідно буде знову отримати візу, а з біометричним документом віза буде не потрібна.

Про це в коментарі Deutsche Welle заявив директор програми “Зовнішня безпека і політика” Інституту публічної політики Сергій Донський.

“Нинішній закордонний паспорт буде дійсний до закінчення його терміну дії. Але є незручність. Якщо після скасування візового режиму ви захочете із старим паспортом поїхати до Європи, вам необхідно буде знову отримати візу”, – заявив експерт, додавши, що з біометричним документом віза буде не потрібна.

Як відомо, введення біометричних паспортів має сприяти інтенсифікації переговорів України з Євросоюзом про впровадження безвізового режиму для українських громадян. Саме введення електронних документів, які містять біометричні дані, було основною вимогою ЄС в плані дій щодо лібералізації візового режиму з Україною.

Тим часом це вимога Євросоюзу стосувалася здебільшого закордонних паспортів. Змінити внутрішній паспорт на посвідчення, яке підтверджуватиме громадянство України, є суто ініціативою українського уряду, відзначив Донський.

Він не відкидає, що широкомасштабна заміна внутрішніх паспортів на посвідчення через уряд пролобіювала приватна комерційна структура, яка в Україні вважається монополістом на ринку виготовлення документів.

“Інших структур, які мали б відповідні технології в Україні, на жаль, не існує. З одного боку, це можна розглядати як заробіток. Але з іншого боку – йде мова також про безпеку документів. Це європейська тенденція замінювати паспорти посвідченнями, які добре захищені і їх неможливо підробити”, – відзначив експерт.

В той же час він заявив, що в Україні не вистачає устаткування для зчитування електронних документів. Крім того, в зареєстрованому урядовому документі не визначені джерела фінансування для реалізації цієї ініціативи. Донський допускає, що гроші на зміну документів Україна проситиме в Євросоюзу. Саме тому, на його думку, уряд хоче паралельно провести заміну внутрішніх і закордонних документів.

Нагадаємо, раніше перший віце-прем’єр, міністр економічного розвитку Андрій Клюєв раніше заявляв, що біометричні закордонні паспорти можуть бути упроваджені в Україні до кінця 2011 року, а коштувати вони будуть 700 грн.

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Законодавство Сан-Маріно дозволяє одруження із нелегалами

Подорож по Салерно із приємним сюрпризом