in

Заробітчани-східняки надсилають в Україну більше грошей, ніж західняки

   У західні області надходить менше третини всіх закордонних переказів. Найбільше грошей з-за кордону надсилають мешканцям Києва

Дані Нацбанку України про грошові перекази фізосіб у першомі півріччі 2013 року руйнують міф про те, що левова частка грошових переказів від заробітчан надходить у західні регіоні.

Про це  пишуть “Наші гроші” з посиланням на видання “Бізнес”.

За даними НБУ, у вісім західних областей у січні-червні з-за кордону загалом надійшло трохи більше, ніж $0,5 млрд, тобто близько 27% всього грошового потоку.

Загалом же в першому півріччі об’єм грошових переказів в Україну становив майже $1,9 млрд, що на 19% більше, ніж за аналогічний період 2012 року.

Лідером за переказами з-за кордону є столиця. Киянам у першому півріччі цього року надійшли грошові перекази майже на $190 млн. Друге місце займає Харківська обл. ($135,2 млн), третє – Крим ($133,8 млн). Далі йде Донецька область зі $123 млн і Львівська – $120,5 млн. Із західних областей у Львівську область надійшло найбільше переказів.

Видання відзначає, що з 2011 року спостерігається тенденція, коли більшу активність проявляють трудові мігранти, які їдуть на заробітки в Росію.

Наведена статистика фіксує лише трансакції, здійснені через спеціалізовані міжнародні платіжні системи. Тобто грошових переказів з рахунку на рахунок і потік готівки, що надходить альтернативними каналами, до уваги не беруть.

Водночас видання відзначає, що платіжні системи віднедавна стали основним каналом надходження грошових переказів з-за кордону – майже 45% вхідного трафіку.

http://tvi.ua/

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Китай забезпечить Україну хлібом і салом

28 вересня у Римі пройде Марш українських вишиванок (Анонс)