in

Заробітчан хочуть змусити платити податки, розкривши банківську таємницю

Щоб почати боротися з ухиленням від сплати податків із боку українських трудових мігрантів, потрібно розкрити банківську таємницю та знімати податки.

Про це в інтерв’ю Інтерфакс-Україна розповів глава Державної податкової служби Олексій Любченко.

Читайте також: Скільки коштує померти в Україні?

“І ми, і НБУ бачимо цю інформацію: $12 млрд переказів надійшло з-за кордону. З них $2,3 млрд – через системи переказів грошей, тобто точно мало потрапити в декларації. Але потрапило у податки тільки 11 млрд грн – у 30 разів менше від $12 млрд”, – заявив Любченко.

“Хоча, коли грянула пандемія, склалася унікальна ситуація. Усі заробітчани приїхали додому.

Рідне село, рідна дорога, рідна школа. Тут батьки, діти. Так, вони годують сім’ю, але платять тільки за своє просте відтворення. А розширене? Адже податки і збори – це школи, пенсії, лікарні”, – зазначив глава податкової.

Читайте також: Як відрізнити COVID-19 від грипу

На думку Олексія Любченка, щоб податкова почала боротися з ухиленням від сплати податків із боку українських трудових мігрантів, потрібен контроль банківських рахунків.

“Я категорично за розкриття банківської таємниці. Що це за архаїзм?.. Але ситуація приголомшлива: будь-яка країна світу, будь-який банк за кордоном на наш запит дає будь-яку інформацію щодо руху по рахунках, а Росія не дає. Хоча ризики я не розумію…”, – заявив глава податкової.

Нагадаємо, раніше глава Державної податкової служби Олексій Любченко заявив, що потрібно оподаткувати грошові перекази заробітчан в Україну.

Проте, якою буде ставка податку та яким способом будуть ободатковувати заробітчан глава ДПС не вказав.

Ми хотіли б залишатися із вами у контакті. Запрошуємо приєднатися до групи  у Facebook Українська газета – видання для українців в Італії

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Попри рекорд за кількістю хворих на COVID-19: Італію охопили протести проти карантину

Італієць молотком вбив свою дружину українку та викликав поліцію