in

Кожен десятий український виборець готовий продати свій голос

   Кожен другий категорично засуджує такий крок, свідчать дані опитування

Майже 83% українців не продадуть свій голос на виборах. Про це свідчать результати дослідження суспільної думки, проведеного “Демократичними ініціативами” спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.

Згідно з результатами дослідження, презентованим на прес-конференції в понеділок у Києві, не мають наміру продавати свій голос на парламентських виборах 82,9% респондентів.

При цьому 1,5% опитаних висловили повну готовність продати свій голос за будь-якого кандидата і за будь-які гроші, 5,2% – заявили, що готові продати свій голос, якщо їх влаштує запропонована сума, 4,6% респондентів згодні віддати голос у випадку , якщо вони все одно зібралися підтримувати кандидата, за якого пропонують гроші, 5,8% – не змогли відповісти на питання про “продаж” свого голосу.

У той же час 53,2% підкреслили, що однозначно засуджують те, що на виборах виборцям пропонують гроші за голосування, наголосивши, що свій голос продавати не можна. 31,8% респондентів зазначили, що негативно ставляться до купівлі голосів виборців, але розуміють це, оскільки у людей бувають різні ситуації.

Тільки 10,3% опитаних відповіли, що позитивно ставляться до купівлі голосів виборців на виборах, вважаючи, що це дає можливість людям заробити.

Дослідження проводилося з 18 вересня по 4 жовтня цього року. Опитування проводилося в 111 населених пунктах у всіх областях України та Криму. В опитуванні взяли участь 2043 респонденти. Похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Раніше соціологи з’ясували, за яку суму український виборець готовий продати свій голос. Виявилось, що пакета гречки чи сотні гривень мало, аби здобути прихильність середньостатистичного українського виборця, а от 2650 гривень може бути цілком достатньо.

http://tvi.ua/
 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Реєстрація у списках виборців за кордоном завершилася

Українці вибороли золото, срібло та 2 бронзи на міжнародній олімпіаді з інформатики в Сірміоне