in

Міжнародні перекази заробітчан обкладатимуться податком

alt   Ставки складуть 15% та 17% залежно від суми переказу.

Заробітчани Перекази з-за кордону обкладуть податком. Міністерство доходів і зборів має намір в цьому році посилити контроль за сплатою податку з закордонних переказів фізосіб.

Згідно з Податковим кодексом, такі перекази вважаються іноземними доходами. Таким чином, якщо сума переказу не перевищує 10 мінімальних зарплат (11 470 грн), то з неї стягується податок в 15%. Якщо ж сума більша, заробітчанам доведеться заплатити вже 17%, пише “Сегодня”.

Вартість валюти вираховується в гривні за курсом НБУ на момент отримання коштів.

Податок вноситься отримувачем добровільно, до 1 травня наступного за звітним року, при заповненні податкової декларації. При цьому подавати її повинні всі, хто отримав навіть 1 гривню з-за кордону.

У Міндоходів кажуть, що сплата податку контролюється недостатньо, тому платять далеко не всі, а багато хто навіть і не знає, що треба платити. Проте з цього року перевірок стане більше: податкова почне зіставляти дані НБУ про перекази з деклараціями громадян. Якщо податок не сплачено – його нарахують, при цьому доведеться ще заплатити штраф 51-85 грн, а при повторному порушенні – 85-136 грн.

Порушникам будуть надходити листи поштою, де буде вказана сума, яку вони повинні внести як податок. Якщо його не сплатять, прийде інформація про штраф, і порушником займеться виконавча служба.

Однак грошей від заробітчан офіційно надходить все менше: якщо в 2012 р. українські гастарбайтери переказали $ 7,5 млрд, то в першому кварталі 2013 – всього $ 1 млрд, такі дані досліджень Нацбанку. У 2011-му переслали в Україну $ 7,019 млрд. Експерти кажуть, що мігранти почали активніше використовувати нелегальні канали для пересилання грошей. При цьому вони економлять на оплаті переказів (до 5% суми), а одержувачі не сплачують податок на дохід. Згідно з оцінкою президента Украналітцентра Олександра Охрименка, гроші від податків на перекази великі – 8,5-9 млрд грн, тому податківцям є сенс цим займатися.

За даними Міжнародної організації міграції в Україні і Мінсоцполітики, за кордоном працюють 3-3,5 млн наших співгромадян.

http://tsn.ua/

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Заробітчанські шляхи української жінки

Свято, що змінює світ на краще