in

Нардепи вирішили спростити видачу паспортів українцям за кордоном

Верховна Рада прийняла за основу проект закону, яким пропонується усім громадянам України, які перебувають за кордоном і досягли 16-річного віку, оформляти закордонний паспорт у дипломатичних установах України. За відповідний проект змін до статті 4 закону «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» (№7558) у першому читанні проголосували 289 народних депутатів.

У даний час громадянин України може оформити закордонний паспорт у дипломатичній установі України тільки у тому разі, якщо він постійно проживає, перебуває у довгостроковому відрядженні, на навчанні, стажуванні, працює за контрактом або перебуває на лікуванні і досяг 16-річного віку, повідомляє “ЛIГАБiзнесIнформ” .

Громадяни, які проживають за кордоном з інших причин, такий документ оформити не можуть, що не сприяє легалізації їх нього перебування за межами України і обмежує право на свободу пересування. У зв’язку з цим пропонується у статті 4 закону вказати, що оформлення паспорта громадянина Україна для виїзду за кордон здійснюється громадянам України, які постійно або тимчасово проживають за кордоном і досягли 16-річного віку, за їхнім особистим клопотанням про отримання паспорта або за клопотанням їхніх законних представників, направлених до дипломатичних установ України.

 


«ForUm»

Завершується набір на курс навчання «Основи малого підприємництва»

Гурт KUBE. Український рок в Італії