in

Україна відмовилася від переходу на зимовий час

На думку автора документа, “прийняття даної постанови дозволить уникнутипояви нових і загострення існуючих захворювань у громадян України. Зі зменшенням захворюваності в Україні, зменшаться витрати з державного бюджету України на допомогу соціально незахищеним верствам населення”.

Верховна Рада Україна прийняла за основу та в цілому Проект постанови № 8330 від 1 квітня 2011 р. ініційований народним депутатом від Партії регіонів Олегом Надошею про зміну порядку обчислення часу на території України, згідно з яким планується відмовитися від переведення годинників на зимовий час. За ухвалення відповідного проекту постанови проголосували 266 народних депутатів.

На думку автора документа, “прийняття даної постанови дозволить уникнутипояви нових і загострення існуючих захворювань у громадян України. Зі зменшенням захворюваності в Україні, зменшаться витрати з державного бюджету України на допомогу соціально незахищеним верствам населення”.

Згідно з проектом постанови з 27 березня 2011 р. на території України встановлюється час другого часового поясу з додаванням однієї години.

Україна не оригінальна у своїх намірах – і тут копіює недавній досвід країн-сусідів. Зазначений законопроект був зареєстрований у Верховній Раді України 4 квітня 2011 року під №8330 – практично відразу після того, як про скасування переходу на зимовий і літній час оголосила Росія.

При цьому 9 червня 2011 Президент Росії Дмитро Медведєв підписав указ про скасування зимового часу. Документ набуде чинності через 60 днів після підписання. Перехід на сезонний час в Україні був введений для більш ефективного використання світлового дня і економії енергоресурсів.

Крім того, у постанові ради міністрів Республіки Білорусь від 15 вересня 2011 р. №1229 також містяться норми скасування переходу на сезонний час. У Білорусії тепер обчислення часу на території країни буде проводитися відповідно до міжнародної системи часових поясів за поясним часом плюс одна година без переведення стрілок на сезонний час.

Крім того, дане рішення має характер узгодження позицій з іншими державами – учасниками Митного союзу.

Раніше спікер парламенту Володимир Литвин спрогнозував підтримку депутатами скасування переходу на зимовий час. Крім того, комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти рекомендує парламенту прийняти проект постанови про зміну порядку обчислення часу на території України – тобто, відмовитися від переведення годинників на зимовий і літній час.

Згідно з оцінками експертів, перехід на новий час дозволить найбільш ефективно використовувати світловий день. Це помітять, перш за все, в східних регіонах, у меншій мірі – в центральних областях. Завдяки переходу на літній час світлий час доби буде точніше збігатися з періодом найбільшої трудової активності.

Що стосується впливу на здоров’я людини, то ряд зроблених в останні роки у світі досліджень показує зв’язок між переведенням годинників і посилюванням серцевих захворювань, випадків депресії, збільшенням числа самогубств. Крім того, оскільки в результаті приведення світлового дня у відповідність з робочими ритмами люди більше часу проводять на сонці, збільшується вироблення вітаміну D. Також це сприяє більш міцному і здоровому сну.

Нагадаємо, переведення годинників на “літній” час відбувається в останню неділю березня. “Літній” час вводиться в багатьох країнах для економії електроенергії на освітлення.

Терміни дії літнього часу вводяться відповідно до рекомендацій Європейської економічній комісії ООН для гармонізації міжнародних інформаційних систем.

На думку деяких фахівців, сезонне переведення годинників сприяє економії ресурсів. Перехід на сезонний час здійснюється нині в 110 країнах. “Літній” час використовують близько 80 країн світу. Вперше годинникову стрілку перевели в 1908 р. у Великій Британії. В той же час, багато держав Азії живуть за єдиним часом. Так, наприклад, не переводять стрілки годинника Японія, Китай, а також Казахстан і Киргизія. У США рекомендовано переводити час, проте в деяких штатах цього не роблять.

Деякі дослідники вважають, що перехід на сезонний час негативно впливає на здоров’я людей. Проте вчені ще повністю не довели, що біоритми людини при переході на інший час серйозно порушуються. В той же час, британські дослідники встановили: близько 15% населення країн, де переводиться час, сприймають це переведення стрілок досить важко. Учені пояснюють це тим, що біологічний годинник людини не може швидко синхронізуватися з переведенням годинників. У деяких людей можуть виникнути не тільки проблеми зі здоров’ям, але і серйозні психічні розлади.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

В Італії подружня зрада офіційно каратиметься великими штрафами

Олександр Марченко.Останній класичний італійський і перший український постеджаторе