in

Українцям за кордоном голосуватиметься складніше

Для українських емігрантів не створені належні умови для участі в парламентських виборах, – заявляють представники організацій у справах мігрантів.

Мовляв, новий закон “Про вибори народних депутатів” не вирішив проблем з реєстрацією для участі у голосуванні. Натомість обмежив кількість виборчих дільниць, повідомляє 24 телеканал.

“Стаття 22 закону чітко прив’язує відкриття нових дільниць до закордонних диппредставництв України. І власне, це формулювання навіть позбавляє можливості відкрити на базі почесного консульства додаткової дільниці. Щоб вписатися до реєстру, треба особисто звернутися до консульської установи”, – каже голова Християнського товариства України в Італії Олесь Городецький.

“Якщо людина живе 100 кілометрів від консульства, вона повинна витратити – один раз приїхати-стати на консульський облік, і другий раз проголосувати. Ми підраховували, що у віддалених районах людині прийдеться затратити 200 євро для того, щоб проголосувати”, – каже голова спілки українців в Португалії Павло Садоха.

Натомість, автори закону переконують, всі умови для мігрантів створені, охочі – проголосують. Аби підвищити відсоток явки виборців, представники мігрантів пропонують внести зміни до закону. А саме, дозволити брати участь у голосуванні без попередньої реєстрації у консульстві, а лише за наявності паспорта громадянина України.

RegioNews

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

У Падові відкрилося почесне консульство України в Італії (ФОТО)

Відомий італійський парфумер створила парфуми для Папи Римського