in

Шенгенський путівник: як отримати візу до ЄС?

   Отримання візи для в’їзду до Європейського союзу українцями, які не мають тривалого візового досвіду, є досить обтяжливим процесом.

Правові акти ЄС нагадують густий ліс, а інформація на сайтах про візову процедуру може видатися грою в посилання. Комусь видається, ніби сам ЄС не хоче, щоб українці знали свої обов’язки і могли прискорити візову процедуру.

На сторінках Єврокомісії, присвячених шенгенським візам та Угоді про полегшення візового режиму з Україною, ми знайдемо безліч PDF-файлів, статистик, посилань тощо.

Винятково англійською мовою.

Та навіть для людей, які добре володіють англійською, не надто добре все зрозуміло.

Google радить інші джерела – знаходимо статті аналітичних центрів, промови політиків, навіть книжку про міграцію. Щось пояснюють туристичні агенції, але наскільки можна довіряти їхній інтерпретації?

Не знаємо, кому це йде на користь, але напевно знаємо, кому не йде – більшості українців, які намагаються виїхати до Євросоюзу.

А це ще тільки початок, адже на кожного українця чекає ще візова процедура. Потрібно не лише правильно заповнити заяву, але й зібрати всі документи, які підтверджують, наприклад, готовність заявника повернутися до України.

І хоча завдяки угоді про спрощення візового режиму вартість візи була зменшена до 35 євро, а багато категорій осіб були звільнені від сплати візового збору (наприклад, науковці чи журналісти), все одно чимало українців змушені платити візовий збір, а до того – ще й сервісний збір візових центрів, який сягає 30 євро.

Насправді питань – значно більше, наприклад, що робити у випадку відмови у візі, чому віза не гарантує в’їзду, як можна подорожувати всередині ЄС – приміром, до Франції з Польщі.

Зрозумілих пояснень щодо цих та інших питань марно шукати на офіційних сайтах, а форумам, блогам чи аматорським сторінкам довіряє не кожен…

Можливо, протягом року візові вимоги для українців будуть скасовані, однак скористатися безвізовим режимом зможуть лише власники біометричних паспортів. Інші й надалі змушені будуть керуватися чинними правилами.

Вам потрібна віза для в’їзду в Італію чи дозвіл на проживання в Італії? Не знаєте звідки почати і що для цього потрібно? Скористайтеся нашим безплатним сервісом он-лайн Migreat: імміграція в Італію або поставте запитання нашим фахівцям з імміграційних справ.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

У Римі виступить львівський християнський театр “Емануїл” (АНОНС)

Процедура перетину кордону з біометричними паспортами