in

Який закордонний паспорт обрати: із біометрією чи без

Відмінність між двома паспортами

Відмінність поміж закордонним паспортом з біометрією та без неї полягає в наявності електронного чіпа з внесеною додатковою інформацією:

  • відбитками вказівних пальців правої і лівої руки,
  • електронним підписом,
  • електронним зображенням особи.

Є також різниця у вартості – закордонний паспорт з електронним носієм дорожчий.

Суттєва відмінність – після впровадження безвізового режиму власники закордонних паспортів із електронним носієм не потребуватимуть віз для відвідування країн ЄС.

Спільне для обидвох видів закордонних паспортів те, що термін їх дії – 10 років. А ще, для виготовлення документів і того, і того зразка, повнолітнім особам необхідно пред’явити лише паспорт громадянина України.

Документ без електронного носія передбачений для тих, кому вносити біометричні дані не дозволяють, до прикладу, релігійні переконання тощо.

Мати паспорт із біометричними даними – це право, а не обов’язок.

Чинним є також і паспорт зразка, що виготовлявся до 1 січня 2015 року, якщо не закінчився термін його дії. Візи проставляють у всі три види паспортів без обмежень.

Паспорти з червоними обкладинками

А от паспортів, що мають червону обкладинку, краще позбутись. Такі паспорти зазвичай мають українці, які проживають за кордоном. Термін їх дії уже давно закінчився. Дипломатичні установи, що діють за межами України, ще кілька років тому мали право продовжити термін дії такого паспорта ще на 10 років. Зараз такого права вони уже позбавлені. Із липня 2013 року такі паспорти у шенгенській зоні вже не бажані.

Який паспорт обрати?

Закордонні паспорти із внесенням біометричних даних обирають оптимісти. Україна активно веде перемовини про впровадження безвізового режиму. Паспорти із біометричними даними є однією із вимог безпеки, закладені у план виконання умов, що нададуть право українцям безвізово відвідувати країни ЄС. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон має термін дії 10 років. Тож із впровадженням безвізового режиму, якщо це відбудеться наступного року, як сподівається уряд України, вам не доведеться змінювати паспорт знову.

“Паспорт із біометричними даними обирають люди, які заощадливо ставляться до власних коштів. Крім того, паспорти із електронним носієм легше відновлюються у разі втрати і з ними швидше проходять паспортний контроль на кордоні», – розповідає завідувач сектору з централізованого оформлення документів № 1 ГУ ДМС України у Львівській області  Юрій Крупка.

Міфи навколо паспортів

Аналіз недовгої історії впровадження таких паспортів відображає сильні впливи чуток і упереджень, що періодично виникали у суспільстві. Був лише один день, коли паспорти із непорозумінь, що виникли з їх офіційним представленням іноземним представництвам в Україні, не приймали для внесення віз. Консульські установи офіційно пояснили, що один день відмови – це швидше акцент на непорозумінні, аніж відмова у прийнятті нового документу. Однак паніка одразу спричинила падіння інтересу до документів із електронним носієм майже вдвічі.

Кожен паспорт з біометричними даними при видачі у міграційній службі теж сканується для перевірки відповідності, а особа, що його отримує, мусить ідентифікуватись повторно відбитком вказівного пальця. Варіант «не пропустили через кордон через біометрію» просто неможливий. Паспорт, дані якого не зчитуються, вам просто не зможуть видати на руки.

Заступник начальника відділу еміграційної роботи ГУ ДМС України у Львівській області Віра Дзядик наголошує, що технологія виготовлення закордонних паспортів змінилась давно. Виготовлення, заповнення паспортів та вклеюювання у них фото відбувається в Києві, на ДП «Поліграфкомбінат «Україна». На автоматизованих робочих місцях, в Україні та за кордоном лише відбирають інформацію, вносять дані у комп’ютер, вносять зображення особи (у випадку відбору біометричних даних, ще відбитки двох вказівних пальців рук та електронний підпис). Внесенні дані передають захищеними лініями у Київ до виробника. А з Києва приходять уже готові паспорти, які видаються громаданам.

Не слід боятися здавати відбитки пальців. МВС заспокоює: відбитки в базах знищуються одразу після того, як вдруковуються у паспорти. Причому, відбитки пальців для виготовлення біометричного паспорта можна не здавати. Для цього варто написати заяву. Навіть з двома біометричними ознаками, зображенням особи та електронним підписом, паспорт вважається чинним.

Вартість біометричних паспортів в Україні

за 20 робочих днів становить:

Із біометричними даними 561 грн 47 коп.

Без біометричних даних 495 грн  47 коп.

Вартість таких паспортів для дітей на 170 грн нижча. Діти не сплачують державного мита.

За 7 робочих днів:

Із біометричними даними 818 грн 62 коп.

Без біометричних даних 752 грн 62 коп.

Вартість таких паспортів для дітей на 340 грн нижча.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Закордонний паспорт з ‘дівочим’ прізвищем є недійсним

Глава УГКЦ благословить молодих українців в Італії (АНОНС)