in

11 країн, де дають посвідку на проживання при купівлі нерухомості

У цих країнах діє програма надання посвідки на проживання (ВНЖ) або громадянства для іноземців, які купили нерухомість не дешевше певної суми або вклали цю суму в інші активи.

Необхідність отримувати нову візу – процес не те, щоб напружений, але не найприємніший. Як було б здорово мати безвізовий в’їзд! Але отримати таку можливість може не кожен. Один з варіантів – досить витратний, але який працює напевно – отримання виду на проживання (ВНЖ) при вкладенні коштів за кордоном. Розглянемо, які країни надають ВНЖ при купівлі нерухомого майна.

У багатьох країнах діє програма надання посвідки на проживання (ВНЖ) або громадянства для іноземців, які купили нерухомість не дешевше певної суми або вклали цю суму в інші активи.

Вид на проживання – це документ, який підтверджує, що інoземному громадянину дозволяється постійно проживати на території держави, яка видала  ВНЖ. З видом на проживання мoжна в’їжджати і виїжджати з країни, а також перебувати на її території досить тривалий час.

Важливо! У багатьох країнах ВНЖ видається без права на роботу, або необхідною умовою для отримання посвідки на проживання є постійне перебування на території країни протягом фіксованого терміну або отримання дозволу на роботу.

 

Країни Євросоюзу

Іспанія

Іспанське законодавство містить норму про підтримку підприємців. Закон прийнятий недавно. Він передбачає надання посвідки на проживання в країні (ВНЖ) при інвестиціях у комерційну нерухомість на суму від 500 000 євро. Не важливо, чи йде мова про разову угоду або декілька. Покупки, вчинені до затвердження змін до законодавства, теж враховуються. Це означає, якщо у вас вже є нерухомість в Іспанії, ви можете – якщо дозволяють ресурси – докупити квадратних метрів до потрібної суми.

Також інвестори можуть оформити ВНЖ, купивши oблігаціі на сyммy від 2 млн євро або вклали в статутний капітал місцевої компанії не менше 1 млн.

Іспанська ВНЖ дає право вільного переміщення по Євросоюзі протягом двох років, після першого продовження термін дії збільшується до чотирьох.

Латвія

Для отримання п’ятирічного права ВНЖ іноземцю необхідно інвестувати як мінімум 143 тисяч євро в нерухомість на території Риги або прилеглого регіону або ж 71500 євро в житло в інших муніципальних утвореннях країни.

Після отримання ВНЖ інвестору (власнику нерухомого майна) доведеться щорічно підтверджувати свої права на заявлене майно. Через п’ять років інвестор отримає право на оформлення постійного виду на проживання.

Латвійський ВНЖ дає можливість вільного переміщення в 25 країнах Шенгену, т.к Латвія член Євросоюзу.

Чехія

У 2011 році в Чехії дозволив короткострокове проживання для іноземних громадян, які мають нерухомість на території Чехії (нехай навіть це маленька однокімнатна квартирка за 40000 євро), або планують придбати власність в цій країні. Поправка в законі на еміграції, для іноземних громадян в Чехії доданий пункт про видачу мультивізи через підтверджуючі документи на власність, куплену в Чехії. Це, звичайно, не вид на проживання. Але й не звичайна туристична віза.

Відповідно до чинного законодавства довгострокову візу надалі можна продовжити безпосередньо в Чехії на термін до двох років. При цьому в паспорт вклеюється вже не віза, а дозвіл до проживання (Povolení k pobytu). Після 5 років проживання в Чехії іноземці можуть звернутися в поліцію у справах іноземців за видачею постійного виду на проживання.

Болгарія

Видом на проживання (ВНЖ) в Болгарії називається статус «Тривале перебування». Статус дає право знаходження в республіці на строк до одного року. Іноземцю для отримання посвідки на проживання в країні необхідно купити нерухомості на 300 000 євро, причому не важливо – житлової або комерційної.

Підприємцю достатньо вкласти 125000 євро до статуту болгарської компанії, що забезпечує хоча б 5 робочих місць в неблагополучних районах країни.

ВНЖ в Болгарії продовжується щорічно. П’ятикратне отримання ВНЖ дає право іноземцеві звернутися за дозволом на довгострокове перебування (ДВЖ) в країні – на 5 років.

Греція

Греція видає покупцям нерухомості п’ятирічний вид на проживання. Вартість володіння повинна бути не менше 250 000 євро. Право отримання ВНЖ поширюється на сім’ю інвестора.

Республіка Кіпр

Покупка нерухомості на Кіпрі за ціною від 300 000 євро полегшує отримання посвідки на проживання. Власникові нерухомості спочатку дадуть тимчасовий дозвіл на перебування в країні, а через 3-5 років можна сподіватися на отримання постійного ВНЖ. Тут не все так просто.

Республіка Кіпр – член Євросоюзу, то кіпрський ВНЖ дає право вільного переміщення по Європі.

Великобританія

Великобританія – одна з найдорожчих країн і за рівнем життя, і про вартість нерухомості, і по вимогам, необхідним для отримання ВНЖ. З вкладених в економіку 1000000 фунтів стерлінгів, витратити на покупку нерухомість можна тільки 250000, решта – інвестор повинен на державні облігації.

Через 5 років інвестор і члени його сім’ї зможуть отримати британські паспорти.

Британський ВНЖ не дає права переміщатися по Європі без віз (тому Великобританія не є членом Євросоюзу). Вільний в’їзд надається тільки в Швейцарію та Ліхтенштейн.

Князівство Андорра

В Андоррі для оформлення посвідки на проживання (але без права працевлаштування) іноземцю потрібно інвестувати в будь-які активи, у тому числі і нерухомість, на території держави на суму не менше 400 000 євро.

Постійний ВНЖ інвестор зможе оформити через 20 років. Однак умови постійного проживання в країні протягом певного періоду часу в Андоррі немає.

Князівство Андорра не входить до Євросоюзу. ВНЖ В Андоррі дає право безперешкодного знаходження у Франції, Іспанії та Португалії. А для відвідування країн Шенгенської зони володарям андорівського ВНЖ видають річну мультивізу.

Португалія

Право на отримання тимчасового дозволу на проживання має будь-який інвестор, що вклав в нерухомість країни суму не менше 500 000 євро. Термін обов’язкового перебування в країні 30 днів у році. Весь інший час нерухомість можна здавати в оренду.

Нерухомість претендента на ВНЖ повинна бути куплена після 8 жовтня 2012 року.

На ті ж 500 000 можна відкрити підприємство, на якому працюватимуть не менше 10 чоловік.

Через п’ять років тимчасовий ВНЖ можна обміняти на громадянство країни (громадянство дає право на перебування в Євросоюзі без візи протягом трьох місяців) або право постійного проживання.

Туреччина

При наявності будь-якої нерухомості – а нерухомість там недорога, можна купити квартиру за 45 000 євро – у Туреччині отримати ВНЖ досить просто. У поліцейське управління потрібно подати виписку з рахунку в банку, а також паспорт з діючою візою, свідоцтво про право власності на нерухомість, договір купівлі-продажу об’єкта, і сплатити мито на отримання ВНЖ.

Спочатку видадуть дозвіл на півроку, який потім можна продовжити на два роки.

Турецький ВНЖ не дає права безперешкодного переміщення Європою, так як Туреччина не входить в зону дії Шенгенської угоди.

Панама

Необхідно придбати один або декілька об’єктів нерухомості на суму не менше 300 000 доларів США. Це є підставою для отримання посвідки на проживання.

Шукачу посвідки на проживання знадобиться пакет супутніх документів, що підтверджують придбання об’єкта нерухомості та його повної оплати. Плюс до цього – довідка про відсутність судимостей. Про отримання такої довідки читайте в матеріалі «Де і як громадянин може отримати довідку про наявність (відсутність) у нього судимості». Після отримання довідки на неї необхідно проставити апостиль.

Панама є асоційованим членом Євросоюзу, то для її громадян можливий безвізовий в’їзд до країн Шенгенської угоди строком на 3 місяці.

ВНЖ без вкладів і покупок

Без покупки нерухомості та інших інвестицій можна отримати ВНЖ в Домінікані та Литві.

Домініканська Республіка

У Домініканській Республіці діють одні з найпростіших в світі правил надання посвідки на проживання. Будь-яка людина може подати документи на ВНЖ, який видається строком на 1 рік. Від заявника вимагається лише здати аналізи і довести, що у нього немає проблем зі СНІДом, гепатитом і наркотиками, а також надати довідку про те, що його не розшукує Інтерпол. Купівля нерухомості не є обов’язковою умовою для отримання ВНЖ.

Литва

Для подачі заявки на отримання ВНЖ, і навіть громадянство, в Литві досить здати іспит (з високим балом) на знання мови. Треба сказати, що це один з найскладніших мов у Європі. Але багато хто йде по шляху бізнесa: відкрили свою справу в Литві також можуть попросити ВНЖ.

___________________________________________

Більше новин:

 

Українців в Мілані запрошують записатися в хореографічний та вокальний гурток

Родичі жінки-безхатько, що «оселилась» у Римі, знайшлись у Львові