in

Угоду про асоціацію з ЄС підпишуть 27 червня

   Рада ухвалила рішення, які надають ЄС право підписати ті частини Угоди, які ще не були підписані. Також Рада погодила тимчасове застосування певних частин Угоди, які почнуть діяти навіть до того, як всі 28 держав-членів ЄС ратифікують документ.

До таких частин належать положення про зону вільної торгівлі. Очікується, що зона вільної торгівлі почне діяти з цієї осені після ратифікації українським парламентом.

Текст Угоди буде підписаний під час Саміту ЄС 27 червня.

Від ЄС та його держав-членів документ підпишуть gрезидент Європейської Ради, Герман Вам Ромпей, gрезидент Європейської комісії, Жозе Мануель Баррозу та всі глави держав або урядів країн-кленів ЄС.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявляє, що підписання Угоди про асоціацію з ЄС 27 червня стане належною відповіддю на виклики, що стоять перед Україною. Як повідомили в Департаменті інформаційної політики МЗС, про це Клімкін сказав під час розмови з верховним представником ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон сьогодні в Люксембурзі.

Керівник зовнішньополітичного відомства України детально поінформував верховного представника ЄС про мирний план президента України Петра Порошенка з врегулювання ситуації на сході держави та особливості його імплементації в сучасних умовах.

Була відзначена важливість завершення підписання Угоди про асоціацію з ЄС 27 червня, що має стати належною відповіддю на виклики, з якими стикається Україна в контексті забезпечення суверенітету і територіальної цілісності, йдеться в повідомленні.

За даними МЗС, сторони обговорили актуальні проблеми регіональної безпеки, а також порушили питання створення в Україні Місії ЄС в рамках Спільної політики безпеки і оборони (СПБО). Міністр висловив подяку за оперативну розробку і прийняття стороною ЄС Концепції з врегулювання кризи, яка визначає параметри роботи згаданої Місії. При цьому він підкреслив особливу зацікавленість української сторони на включенні в сферу діяльності Місії питань забезпечення безпеки на кордонах.

Раніше повідомлялося, що ЄС сподівається ратифікувати Угоду з Україною у вересні цього року.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Российский активист: с украинцами у нас общий враг

У русских с украинцами общий враг (ФОТО)