in

Посол України в Римі: із катастрофою Boeing-777 конфлікт на сході України став міжнародним

  Міжнародна спільнота має кардинально змінити ставлення до української кризи, адже після трагедії малайзійського літака конфлікт вийшов за межі України і став на міжнародним. Про це заявив посол України в Римі Євген Перелигін в інтерв’ю італійському RAIRadio1.

“На сьогодні всі зрозуміли, що до конфлікту в Україні залучена Росія, оскільки доставляє зброю сепаратистам”, — сказав Перелигін. На переконання дипломата, окрім терористів, відповідальність за збитий літак має нести і Росія, так як за останні три місяці забезпечила їх не лише звичною зброєю, а й зенітно-ракетними комплексами. Тепер Європа повинна відповісти більш рішучим і єдиним фронтом, зазначив Євген Перелигін у розмові з італійським RAIRadio1.

“На жаль, — зауважив він, — Європа і досі не говорить одним голосом, бо деякі країни ЄС мають привілейовані економічні відносини з Росією”.

Перелигін не уточнив про які держави йдеться. Втім, посол зазначив, що Італія — як головуюча країна в Раді ЄС — шукає шляхів порозуміння між членами спільноти з метою вироблення єдиної позиції ЄС. У програмі італійського телеканалу SKY дипломат наголосив, що в Україні настане мир, як тільки Росія припинить постачати зброю бойовикам і не буде підбурювати їх до тероризму. “Нині все в руках Росії, щоб припинити насильство на сході України”, — наголосив Євген Перелигін.

З приводу катастрофи пасажирського лайнера МЗС Італії заявило, що вимагає суворого і неупередженого розслідування, яке б принесло достовірні результати.

“Росія повинна гарантувати й усіляко сприяти цьому розслідуванню”, — заявила глава італійської дипломатії Федеріка Могеріні. Вона додала, що після катастрофи вкрай необхідно припинити використання зброї з обох сторін конфлікту.

Нагадаємо, 17 липня на Донеччині було знищено літак Boeing-777 “Малазійських авіаліній”, який летів з Амстердама в Куала-Лумпур. На борту лайнера знаходилися 298 чоловік, у тому числі 15 членів екіпажу.

За інформацією віце-президента “Малазійських авіаліній” Хейбі Гортера, на борту Boeing-777 перебувало 154 громадянина Нідерландів, 27 австралійців, 23 малайзійця, 11 індонезійців, шість британців, по чотири громадянина Німеччини та Бельгії, три філіппінця і один канадець.

Також нагадаємо, представник США в ООН С.Павер заявила, що літак “Boeing-777” був збитий ракетою “Земля-Повітря”, але українські ППО не залучалися.


Джерело: УНН

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Судно Costa Concordia розберуть на металобрухт у Генуї

Картинами з Майдану по російській пропаганді у Європі