in

Під виглядом «заробітчанської» організації зареєстрували черговий кремлівсько-«русинський» проект (ВІДЕО)

   Для досягнення поставлених цілей «Закарпатська обласна організація захисту прав заробітчан, насамперед, вважає за необхідне наділення Закарпаття статусом спеціальної самоврядної території».

 

В Ужгороді зареєстровано статут громадської організації «Закарпатська обласна організація захисту прав заробтчан». Того ж таки дня відбулася і презентація проекту. Попри те, що публічного анонсу події не було, звіт з презентації показала в своєму ефірі і в вигляді окремого сюжету розмістила на своєму офіційному сайті Закарпатська ОДТРК «Тиса-1».

Сюжет насторожив журналістів Закарпаття онлайн, яке, послуговуючись відкритими джерелами, провело невелике журналістське розслідування на цю тему.

Насамперед, зацікавила реакція на подію специфічних інтернет-ресурсів, за яким стоїть розшукуваний правоохоронними органами Закарпаття кремлівський аґентурник, так званий прем’єр-міністр самопроголошеної «Республіки Підкарпатська Русь» Петро Гецко.

Кремлівсько-«русинські» віртуальні джерела поширили інформацію про зазначену подію під акцентованим заголовком – «Статус спеціальної самоврядної території – шляхи вирішення проблем заробітчан Закарпаття».  Як стверджується, організаторами заходу, що проходив  під назвою «Створення нових робочих місць в Закарпатті і статус спеціальної самоврядної території – шляхи вирішення проблем заробітчан Закарпаття», виступили вказана «заробітчанська» структура і… Русинський рух Закарпаття. А для досягнення поставлених цілей «Закарпатська обласна організація захисту прав заробітчан, насамперед, вважає за необхідне наділення Закарпаття статусом спеціальної самоврядної території».

Утім, знаючи схильність П.Гецка до гіперболізаціїя «русинського» чинника в житті Закарпаття, редакція скористалася відеосюжетом телеканалу «Тиса-1», аби ознайомитися з суттю статуту «захисників заробітчан». Як виявилося, в відзнятих документах пріоритетом діяльності новоствореної структури справді вказується «надання особливого статусу Закарпаттю». Тобто, того самого, що його за вказівкою з Кремля скроплюють зараз кров’ю українських (у тому числі – й закарпатців) військових проросійські терористи Донбасу.

У цьому контексті відразу зацікавили ключові особи процесу. На скріні статуту як керівники організації вказані дві особи, які, як стало зрозуміло, і були ключовими особами прес-конференції – голова організації, житель селища Дубове Сергій Сойма та секретар Богдан Лакатош.

З Б.Лакатошем виявилося простіше: ті самі віртуальні «джерела» П.Гецка відразу вказали на нього як на одного з учасників іншого кремлівсько-«русинського» проекту, що раніше впроваджувався на Закарпатті російськими спецслужбами – так званої Координаційної ради Сойма Підкарпатської Русі та Народної Ради русинів Закарпаття під керівництвом засудженого за ч. 1 ст. 110 КК України “посягання на територіальну цілісність і недоторканість України  протоієрея УПЦ Московського патріархату о. Димитрія Сидора.

Нетривалі пошуки зрештою вказали і на аґентурно-кремлівське «коріння»  дубівчанина С.Сойми, близьким родичем якого виявився полковник запасу Федеральної служби безпеки Росії, президент Регіонального громадського фонду сприяння соціальній і правовій підтримці ветеранів і співробітників ФСБ РФ, популяризатор спадщини Йосипа Сталіна Василь Сойма. Останній, як з’ясувало Закарпаття онлайн, навіть «засвітився»  як один із «героїв» сюжету на головному російському телеканалі, де йшлося про похорон засновника російської військової контррозвідки Ніколая Батюшина, про що свідчать сюжет і фото на офіційному сайті «Первого канала».

Усе це могло б видатися незначущим і неактуальним, якби не події в Криму та на Сході України. А також пожвавлення, останнім часом, дестабілізаційних акцій на Закарпатті за участі інших прихильників кремлівської версії «русинства» як, наприклад, відомого наметового «активіста» з площі Народної Івана Данацка, який за повної бездіяльності міліції під керівництвом колишнього апологета медведчуківської СДПУ(о) Сергія Шаранича того ж таки 8 червня безкарно організував перекривання траси міжнародного значення у Барвінку на Ужгородщині.

А на 12 червня, за інформацією Закарпаття онлайн, в Будинку профспілок в Ужгороді заплановано проведення  «міжнародної конференції» про «правові підстави автономії Закарпаття». Організатором якої є один з «лідерів» кремлівського «русинства» на Закарпатті, пенсіонер ФСБ РФ Микола Бурак.

Співпадіння?

Це запитання редакція Закарпаття онлайн переадресовує Управлінню Служби безпеки України в Закарпатській області, до компетенції якого якраз і належать зазначені питання.

Бо на міліцію Шаранича надії вже давно немає. А тому ініціативу в свої руки може візяти небайдужа, патріотично налаштована громадськість. Готова і здатна задавити в зародку сценарії від кремлівських «заробітчан», схожі до тих, що вже були реалізовані в Криму та на Донбасі.

Перегляньте фотодокументи на сайті-джерелі http://zakarpattya.net.ua/

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Давній Колізей стане як новий

Сценарій грузинського сепаратизму для України