in

МЗС знає про кожного українця, що перебуває за кордоном

На сьогодні за кордоном України легально перебуває до 5 млн українців і ця тенденція зростає.

У зв’язку з цим МЗС України робить усе можливе, щоб українці за кордоном почували себе захищеними й отримували відповідну консульську допомогу.

Про це під час зустрічі з українською громадою у Варшаві в Українському домі заявив директор консульського департаменту МЗС України Андрій Сибіга, інформує власний кореспондент Укрінформу в Польщі.

“Сьогоднішня статистика говорить про те, що за кордоном легально перебуває близько 5 млн громадян України. Цифра вражає і вона має тенденції до зростання”, – заявив Сибіга.

Український дипломат підкреслив, що МЗС України робить усе можливе, щоб українець за кордоном був повністю захищеним і відчував європейський цивілізований підхід до своїх потреб у випадку необхідності надання допомоги чи отриманні послуги з боку держави.

За словами Сибіги, на сьогодні консульства України видають українцям за кордоном близько 70 тис. біометричних паспортів на рік. “В наступному році ми прогнозуємо оформлення за кордоном близько 100 тис. біометричних закордонних паспортів”,- наголосив дипломат.

Загалом, додав він, в Україні на сьогодні вже видано 1,2 млн біометричних паспортів, а спроможності Української держави – видавати 2,5-3 млн біометричних паспортів у рік.

Сибіга зазначив, що оформлення закордонних паспортів є найбільш затребуваною консульською дією за кордоном, яка зараз здійснюється у штатному режимі у максимально спрощеному режимі.

“Для отримання закордонного паспорта громадянину України за кордоном треба лише пред’явити свій закордонний паспорт і будь-який документ, який підтверджує легальність перебування у країні. Всі бюрократичні перепони для громадян України знято”,- констатував дипломат.

За його словами, найбільш інтенсивна консульська робота МЗС України за кордоном, а відтак найбільша кількість українців, спостерігається в Італії, Іспанії, Португалії, Чехії, Росії, Німеччині та Польщі. При цьому, зауважив він, наразі найбільше українців проживає на території Росії.

______________________________________________

Більше новин:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Папа Римський підготував собі труну і знає, де хоче бути похований

«Зовнішній ворог» – опора кремлівського режиму