in

Нацбанк України спростить обмін валют

Банки і фінансові установи не вимагатимуть підпису клієнта на квитанції, якщо сума валютно-обмінної операції буде меншою за 150 тисяч гривень.

 

 Національний банк України спростить проведення банками та іншими фінансовими установами операцій з обміну валют.

Про це повідомляється на сайті НБУ, з посиланням на внесені Правлінням регулятора зміни до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України.

Зокрема, Центробанк спрощує оформлення банками та іншими фінансовими установами операцій з обміну валют. Досі банки мали оформляти дві паперові версії квитанції про здійснення такої операції – один для клієнта, один для зберігання в банку. Надалі банки зможуть оформляти квитанції про валютно-обмінної операції не лише в паперовій формі, але і в електронному вигляді. Відповідно банки отримають можливість зберігати відповідні документи в електронній формі. Також за згодою клієнта банк матиме можливість не оформлювати клієнту паперовий документ.

У свою чергу, інші фінансові установи, які здійснюють обмін валют, поки зобов’язані оформляти два паперові примірники квитанції і два паперові розрахункові документи, що друкуються реєстратором розрахункових операцій (РРО). Надалі вони будуть оформляти для клієнтів валютно-обмінні операції лише одним документом – документом, який друкується РРО.

Згідно нововведень НБУ, банки та фінансові установи не будуть вимагати підпису клієнта на квитанції, якщо сума валютно-обмінної операції буде менше 150 тисяч гривень.

 Крім того, Національний банк надає можливість банкам і фінансовим установам здійснювати валютно-обмінні операції через платіжні пристрої. Після доопрацювання цими установами програмного забезпечення платіжного пристрою фізичні особи зможуть не лише продавати, але й купувати готівку іноземної валюти з використанням цих пристроїв.

У повідомленні наголошується, що зміни вступають в силу з 1 липня 2018 року. Для впровадження нових вимог, що стосуються застосування РРО при проведенні обміну валют через платіжні пристрої та оформлення відповідних розрахункових документів РРО, квитанцій і чеків банкомату, фінансовим установам надана шестимісячний перехідний період.

Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.

 _____________________________________________

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Гройсман закликав службу зайнятості боротися з трудовою міграцією

В Євросоюзі хочуть перейти на єдиний порт для зарядки смартфонів