in

Україна втратила в четвертій міграційній хвилі свій середній клас і стала світовим донором людського ресурсу

Громадянське суспільство, про яке сьогодні так багато говорять, не відбудеться, бо його нікому будувати, вважає Олександр Карпенко, заступник голови Міжнародної громадської організації українців «Четверта хвиля»

Українці продовжують залишати Україну. За оцінками експертів, близько 8 мільойнів осіб виїхало за кордон у пошуках кращого життя. Про це повідомили під час прес-конференції у прес-центра «Главкома» представники Міжнародної громадської організації українців (МГОУ) «Четверта хвиля», повідомляє Главком.

За даними аналітичного центру МГОУ «Четверта хвиля», на сьогодні кількість українських мігрантів становить близько 8 мільйонів осіб. «Щороку вони перераховують до України близько 19,5 млрд доларів США. Це найпотужніші інвестиції в економіку країни з усіх відомих закордонних вливань», – говорить Валерій Рябенко (Україна), виконавчий директор МГОУ «Четверта хвиля».

Ірина Ястреб (ФРН), голова МГОУ «Четверта хвиля», голова ГО «Український дім» (Дюссельдорф), зазначає, що загрози для цілісності українського соціуму, національної безпеки України становлять руйнівні процеси в українській економіці й культурно-соціальній сфері, безробіття в Україні й українська трудова міграція, світове донорство України в постачанні безцінного людського ресурсу і втрата середнього класу, демографічна криза. «Адже за 25 років незалежності Україна втратила в четвертій міграційній хвилі свій середній клас і стала світовим донором безцінного людського ресурсу. Середній клас практично весь виїхав», – стурбовано говорить Ястреб.

«А хто ж буде «зводити» суспільство? Я боюся, що громадянське суспільство, про яке сьогодні так багато говорять, не відбудеться. Бо його нікому будувати», – резюмував Олександр Карпенко (Україна), заступник голови МГОУ «Четверта хвиля» (представник від Австралії), координатор проекту «Українці від океану до океану».

Для довідки. Міжнародній громадській організації українців «Четверта хвиля» виповнилося 10 років. Установчий з’їзд «Четвертої хвилі» відбувся в Києві 19 серпня 2006 року. До об’єднання входять громадські організації українських трудових мігрантів, які виїхали за кордон у 1990–2000-х роках. Головою організації обрано Ірину Ястреб (ФРН), оновлено склад ради представників, затверджено структуру галузевих відділів та стратегію діяльності МГОУ «Четверта хвиля».

__________________________________________

Більше новин:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Шкільний календар на 2016-17 навчальний рік по усіх регіонах Італії

Призначено нового посла Італії в Україні