in

Українці скаржаться на ID-паспорти: проблеми з нотаріусами та банками

Нові ID-картки, які стали видавати замість паспортів вже звичного зразка, зараз є звичайним шматком пластику. З них неможливо зняти дані, так як далеко не у всіх державних органах, банках і нотаріальних конторах можна знайти спеціальне обладнання.

 

Проблеми з пластиковими паспортами. Фото: dnepr.com

При використанні нових паспортів в українців уже стало виникати безліч проблем.

“При оформленні оренди квартир у нотаріуса часто стикаюся з тим, що ці нові картки нічим зчитувати, – розповіла ріелтор Анастасія Василюк. – Люди пред’являють нотаріусу якісь виписки з реєстру, але вони не вірять їм і кажуть, що дуже часто зі сходу везуть липові виписки. Тому просять інші документи про прописку, коди та інше. Не зчитують ці карти і в деяких банках”, – говорить ріелтор. Нагадаємо, в чіпи нових електронних паспортів внесені всі дані, як і в звичайних паспортах, – прописка, сімейний стан, але є й новинка – електронний цифровий підпис.

Крім цього, під час зміни фото в старих книжках-паспортах українців зобов’язують міняти книжку на пластик.

“Мені 45 років, пішов вклеювати фото, а мені кажуть, мовляв, все – тепер тільки ці картки. Але я не хочу, навіщо я через десять років знову буду бігати її міняти. Я звик до свого старого паспорту, тим більше обіцяли, що змінювати можна добровільно, за бажанням”, – каже киянин, мешканець Голосіївського району Андрій Гончаренко.

Деякі експерти запевняють, що проблеми з новими документами виникають через недосвідченість.

“Я чув про такі випадки, що у нотаріусів немає зчитувальних пристроїв. Але їх не так багато. Зрештою, ви можете пред’явити і закордонний паспорт, він теж засвідчує вашу особу”, – сказав керівник аналітичного центру “Правовий захист” Дмитро Павленко.

У той же час, в Держміграційній службі запевняють, що у них все нормально, а зчитування даних з чіпа необхідно тільки для уточнення місця проживання, для інших операцій дані не потрібні.

“Всі дані можна зчитати зі смартфона без будь-яких проблем, для цього не потрібно ніякого додаткового обладнання. Можливо, не всі ще розібралися з цим”, – сказав спікер Держміграційної служби Сергій Гунько.

За його словами, змушувати переоформляти паспорт теж не мають права.

“Згідно з постановою Кабміну, у громадян є вибір – оформити ID-карту або вклеїти фото в звичайний паспорт. Змушувати переоформляти документи не мають права. Якщо склалася така ситуація, то потрібно звернутися в Госмиграционную службу з даними людини, з яким виникли проблеми”, – пояснив Гунько.

Як повідомляли Українські Новини, в Україні внутрішні паспорти нового зразка у вигляді пластикової ID-карти введено 1 січня 2016 року. За новими правилами Білорусь відмовилася пропускати громадян України на свою територію, з-за чого почало надходити багато скарг.

Нагадаємо, за рік українці отримали майже півтора мільйона біометричних закордонних паспортів і 200 тис. ID-карт.

___________________________________

БІЛЬШЕ НОВИН:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

“Скільки коштує”: У Google розповіли, на що українці готові витрачати гроші

ТОП – 40 країн, куди українцям з 1 січня 2017 року візи не потрібно