in

В Римі помер відомий український учений

У столиці Італії Римі 25 квітня, на 70-му році життя помер відомий український геолог і дослідник Антарктиди Віталій Вернигора.

 

Як повідомляється на сторінці Міністерства освіти і науки у Facebook, причиною смерті став серцевий напад. Учений збирався повернутися в Україну після сезонної двотижневої антарктичної експедиції.

Учений почав свій дослідницький шлях у морських експедиціях 1980-х років, працював в Атлантиці та Індійському океані, ходив у кругосвітнє плавання. Був учасником легендарної першої української антарктичної експедиції, потім багато разів зимував в Антарктиді та брав участь у сезонних дослідженнях.

Також Вернигора проводив різні геолого-геофізичні дослідження. Він був співробітником Інституту геології НАН України.

“Попри поважний вік він приєднався до команди сезонної експедиції, що вирушила на станцію Академік Вернадський у кінці березня цього року. Там учений займався відбором геологічних зразків донних відкладень, ехолотною зйомкою акваторій, спостереженнями за рівнем моря”, – написано в повідомленні.

Під час перебування на станції Вернадського геолог не скаржився на здоров’я, однак в Італії, де він повинен був пересісти на рейс до України, вченому раптово стало погано.

Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.

 ______________________________________________

 

 

 Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

 

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Михайло Добкін з родиною виїхав до Італії

Допоможіть знайти Сергія Майорика