in

Україна vs Росія на виборах мерії у Римі

На виборах у міську раду Рима балотується українка Тетяна Тарасенко (Кузик) та росіянка Ірина Осіпова, із кардинально протилежними поглядами на російсько-українські стосунки.

На виборах у міську раду мерії столиці Італії, серед численних італійців, представлено дві кандидатки із Cхідної Європи: українка Тетяна Тарасенко (Кузик)  висувається від Соціалістичної партії у списку “Троянда для Рима”, на підтримку кандидата у мери Роберто Джакетті (Roberto Giachetti); росіянку Ірину Осіпову подала партія “Брати Італії”, на підтримку кандидата у мери Джорджа Мелоні (Giorgia Meloni).

Можна було б не протиставляти цих двох кандидаток, якби не актуальна ситуація в Україні та їх протилежна позиція в контексті російсько-українських відносин.

Спробуємо порівняти кілька основних аспектів діяльності двох претенденток.

Кар’єрний ріст
Почнемо із принципової різниці: Тетяна Кузик приїхала в Італію як звичайна заробітчанка та пройшла свій політичний шлях крок за кроком: від роботи по догляду за дітьми до Додаткового радника від іноземних громад у мерії міста Рим. В даний час вона – директор української суботньої школи в столиці Італії.

Ірина Осіпова – живе в Італії з 2000 року і є дочкою керівника Російського центру науки і культури (РЦНК) у Римі, Представництва співпраці з Італією посольства Росії.

Передвиборча програма
Основними пунктами передвиборчої програми Кузик є: «організація культурно – інформаційного центру для іноземців, подальший розвиток української школи та дитячого садочку, вирішення бюрократичних проблем у поновленні документів, організація в наданні безкоштовної медичної допомоги, право на пенсійне забезпечення іноземців».

Читайте також: Українка балотується депутатом мерії міста Рим

У своїй передвиборчій програмі Іріна Осіпова ставить акцент на проблемі деградації «в усіх районах міста»; боротьбі проти неконтрольованої імміграції, «у якій винна сама Євроспілка», проти легалізації марихуани, за процвітання італійської Столиці. Також кандидатка робить акцент на стані Інтернет покриття у Римі. «У Римі складається досить сумна ситуація з Інтернетом, на відміну від тієї ж Москви, де він доступний майже всюди. Тут Інтернет дуже важко зловити і підключитися, швидкість низька. З цим трапляються постійні проблеми».
Проте серед цих банальних пасажів її програми, знаходимо декларацію: “Я – русская и вместе с Джорджией Мелони поддерживаю модель Путина”. Багатьом в столиці вона відома як пристрасний прихильник політики російського президента і борця проти санкцій щодо Росії. Тепер ставши кандидатом до Ради комуни Риму від “Братів Італії” Осіпова продовжує свою проросійську діяльність.

А тепер зробимо крок назад.

Попередня політична діяльність

Під час роботи в якості додаткового радника мерії Рима, за участі Кузик відбулися численні заходи, спрямовані на популяризацію української культури в столиці Італії. Найвагомішим серед них став «Місяць української культури», проведений у Музеї римської цивілізації.

Та найвизначнішим політичним аспектом її діяльності, що стосується України – робота для визнання Італією Голодомору 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу. Крім ряду наукових конференцій, одна із яких – міжнародна акція «Незгасима свічка», що пройшла в залі засідань комуни. Завдяки її старанням, мерія Рима винесла постанову у якій назвала Голодомор – геноцидом українського народу.

 У час, коли українці піднялися проти режиму Януковича, за посередництва Кузик на фасаді Капітолію було вивішено портрет Юлії Тимошенко, яка, під час Майдану, була символом боротьби за свободу українського народу.

Діяльність Осіпової, порівняно, є нетривалою. У 2011 році вона створила асоціацію “РИМ: Російсько-італійська молодь”. Проте, протягом декількох останніх років є одним з наріжних каменів в путінського «міра» в Італії, вірно слідуючи офіційній полтичній лінії посольства РФ.

Позиція щодо актуальних російсько-українських відносин
Осіпова не приховує своєї антиукраїнської позиції, зокрема вона була організатором антиукраїнських мітингів з гаслами «В Криму обрали Росію». Зараз виступає за відміну санкцій щодо Росії, визнання належності Криму до РФ.

«Тосі посоромся. – коментує вона на своїй сторінці ФБ статтю італійського видання під заголовком «Порошенко – почесний громадянин Верони», маючи на увазі мера цього міста – Ти ризикуєш посваритися зі здоровим глуздом. У той час як ти віддаєш честь тому, хто вбиває людей на Донбасі (відсилає на смерть українських солдатів), того хто лиже ноги до Обамі, Заіа проголосував проти санкцій, за визнання Криму і збереження італійських компаній».
В останній час, більше чим із головою свого партійного списку Джорджою Мелоні, Осіпова є близькою із лідером партії «Північна ліга» Маттео Сальвіні, який є найбільшим шанувальником Воладімір Путіна в Італії.

У неділю 5 червня Італія покличе своїх громадян на виборчі дільниці. Серед них буде багато українців, які, за довгий час імміграції, набули італійського громадянства. Зверніть увагу на цих двох кандидаток та партії, які вони представляють, та зробіть правильний, патріотичний вибір.

Маріанна СОРОНЕВИЧ

______________________________________________

Більше новин:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 1 Середній: 5]

Українцям зроблять безкоштовний вхід в музей Верони?

Богдан Бондаренко виграв “Діамантову лігу” у Римі