in

За які борги українців можуть не випустити за кордон?

Відтепер судова практика в Україні складається так, що суди забороняють виїжджати за кордон тим громадянам, які мають бодай мізерні неоплачені рахунки чи інші борги

Та виявляється не сам факт наявності заборгованості є причиною тимчасового обмеження виїзду за кордон, пояснюють юристи. Кожен конкретний випадок суд розглядає окремо, оцінюючи ті чи інші докази, які надав державний виконавець. Ця процедура передбачає негайної перевірки, чи дійсно людина має боргта вчиняє дії направленні на невиконання закону. Проте самого по собі наявності боргу не достатньо для того, щоб обмежити людині право виїжджати за межі країни, розповідає правозахисник. Згадує випадок, коли жінку, з цієї причини,  затримали на кордоні, хоча  у суді лише розглядали її справу, а згодом і взагалі відстояли.
 

Адвокат каже: іноді судді виносять заочні рішення про які люди не знають. Тому й не переймаються такими питаннями перед виїздом за кордон.  Але якщо людина знаєте, що такі проблеми можуть  виникнути, сьогодні проконтролювати це не проблема. Адже встановлена електронна система повідомлень, а також телефоном або на сайті можна дізнатися необхідну інформацію. А от судові повістки направляються громадянам виключно рекомендованими листами з повідомленнями.

За законом України подання державного виконавця, щодо несплати боргів, підлягає розгляду без виклику сторін у суді. Тому якщо виникла така ситуація, юристи радять негайно звертатися до суду поки рішення ще не прийнято і  не вступило в законну силу, аби не дочекатись незапланованих сюрпризів на кордоні.

________________________________________________

БІЛЬШЕ НОВИН:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Правила виїзду дітей за кордон змінились

Смерть жінки в Італії порушила проблему абортів