in

Українських мігрантів зобов’яжуть платити внески у “Фонд добробуту”

alt

У Верховній Раді України зареєстрували новий законопроект, в основі якого – зобов’язати заробітчан щорічно сплачувати гроші до Фонду добробуту українських мігрантів, який пропонують відкрити в Україні. Верховній Раді пропонують створити міністерство у справах трудових емігрантів та запровадити обов’язкові внески до спеціального «Фонду добробуту». Відповідний законопроект № 10153 зареєструвала група нардепів на чолі із представником БПП Оксаною Білозір. Про це пише T1.ua за посиланням на Форпост.

Парламенту пропонують створити нове міністерство – «для реалізації державної політики у сфері зовнішньої трудової міграції». Окрім того, законопроект має зобов’язати тих, хто виїжджає за кордон працювати, робити щорічні внески до «Фонду добробуту українських мігрантів» (розмір встановить фонд).

Передбачається, що з цього Фонду фінансуватимуть новостворене міністерство, а також соціальні послуги для емігрантів та їх родин. Так, нове міністерство хочуть зобов’язати:

– покривати витрати на транспортування до України хворих

– оплачувати повернення до держави тіл померлих

– виплачувати компенсацію у разі втрати роботи

– надавати одноразову допомогу мігрантам або їх родинам у разі складних життєвих обставин

– фінансувати та організовувати повернення мігрантів до України у форс-мажорних-ситуаціях (стихійне лихо, військовий конфлікт тощо)

– надавати кредити на отримання освіти – кредитування мігрантів та їх родин для вирішення житлового питання

– надання кредитів для започаткування чи розвитку власного бізнесу.

Перший членський внесок до Фонду має сплатити мігрант, якщо він працевлаштувався за кордоном самостійно, або компанія-посередник. У разі оплати такого внеску особі мають намір видавати Картку українського мігранта та страховий поліс держкомпанії. Після цього мігрант має право на низку соціальних послуг, зокрема профнавчання, цілодобову інформаційну підтримку у країні перебування, правову допомогу, піклування про дітей, які залишилися в Україні тощо. Відповідно до законопроекту, Фонд добробуту українських мігрантів – загальнодержавний спеціалізований фонд, фінансування якого здійснюватиметься за рахунок членських внесків при працевлаштуванні на роботу за кордоном. Кошти фонду пропонують не включати до держбюджету.

Управляти Фондом має правління, яке складається з 11 осіб: 5 представників уряду, 5 – від громадських об’єднань трудових мігрантів і один представник президента України. Вони виконують свої обов’язки протягом 6 років на громадських засадах. Кворум Фонду – принаймні 2/3 складу правління, рішення ухвалюються більшістю голосів від загальної кількості представників правління. Фонд формується за рахунок членських внесків, коштів держбюджету, доходів від розміщення тимчасово вільних коштів, благодійних внесків та інших законних джерел. Інформація про бюджет і витрати Фонду має бути опублікована на офіційному сайті.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Президент Італії нагородив українця відзнакою «символ інтеграції»

У Римі вперше за 300 років можна побачити Святі сходи без обшивки