in

Куди і чому зникають безвісти заробітчани

Найчастіше люди зникають через розлади у пам’яті, втрату номера телефону рідних, переховування від кредиторів, чи життєвий вибір.

 

 

— Літні люди, за статистикою, частіше зникають. У них бувають розлади пам’яті. І згадати, куди їдуть чи йдуть, уже не можуть. У Катеринопільському районі був випадок, коли син приїхав до батька, а того немає вдома. Він був переконаний, що проти батька скоїли злочин. А з’ясувалося, що той приїхав на автобусну зупинку й казав людям, що він із Кіровограда. Чоловіка знайшли по дорозі, — розповідає заступник начальника обласної міліції Леонід Бойко, 42 роки.

Чи часто зниклі стають жертвами злочинів?

— У черкаському Соснівському районі син-наркоман убив матір і закопав у будинку, а вітчим заявив про її зникнення. Іноді щезають люди, які їдуть на заробітки за кордон. Їх знаходимо завдяки співпраці з іноземними колегами. Заробітчани не завжди можуть купити телефон чи гублять номери телефонів рідних. Буває, що безвісти зниклі переховуються від кредиторів. Ініціюють своє зникнення, щоб полегшити життя родини. Зникають люди і після скоєння злочину.

Наскільки складно знайти зниклу людину?

— Часто родичі заявляють про зникнення через місяць-два, півроку, рік. Це все ускладнює роботу. Якщо у вас хтось зник, то звертатися в міліцію треба одразу. По гарячих слідах знайти людину набагато легше. Інформацію поширюємо серед правоохоронних структур. На автовокзалах і залізницях є камери. Це допомагає в роботі. Крім того, свідки пам’ятають інформацію краще, коли минуло небагато часу, ніж коли пройшло півроку.

Ірина ПАТЛАТЮК

Джерело: Газета по-українськи

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Рецепт для влади – що робити з українською діаспорою

Інна Клічук. Жити не торкаючись землі