in

МВС: В Україні збільшується кількість зниклих безвісти

В Україні існує тенденція до збільшення кількості зниклих людей – як правило, це громадяни, які виїхали на заробітки до країн СНД та далекого зарубіжжя.

Про це в ефірі телеканалу Tonis заявив старший оперуповноважений з особливо важливих справ департаменту УР МВС України, майор міліції Роман Повелиця.

За його словами за 2011 рік надійшло від 10 до 12 тис. заяв про зникнення людей безвісти.

“З них було заведено 4700-4800 оперативно-розшукових справ (ОРС) і знайдено 3900 чоловік. 7800 чоловік знайшли протягом 10 діб, без закладу ОРД”, – зазначив Повелиця.

Міліціонер повідомив, що найбільша кількість людей пропадає за власним бажанням, без будь-яких кримінальних причин.

“Більше того, людина, яку подано у розшук і знайдено, може написати заяву про те, що не бажає спілкуватися з родичами, і слідчі органи у цьому випадку не повідомляють рідним про її місцезнаходження”, – підкреслив Повелиця.

Співробітник МВС пояснює, що таким чином народжується більшість скарг на адресу працівників міліції.

“Старенька мама хоче знайти сина, з якихось причин вони розсварилися. Іноді доводилося навіть мирити їх”, – розповів Повелиця.

За його словами, людину, яка поїхала на заробітки в одну із країн СНД та зникла, після заяви родичів оголошують у міждержавний розшук по СНД.

“Що стосується далекого зарубіжжя, то ми працюємо в цьому напрямку. Я буквально днями отримав відповідь з Італії через посольство, що вони готові з нами співпрацювати і нададуть всебічну допомогу у випадках зникнення людей на їхній території. Тобто ми через Інтерпол будемо проводити таку роботу”, – повідомив Повелиця.

Він підкреслив, що на базі обласних підрозділів управлінь карного розшуку створено оперативно-довідкові служби, куди стікається інформація зі станцій швидкої допомоги, моргів та лікарень, де можна дізнатися про зниклих людей за прикметами.

Майор міліції також зазначив, що в Україні існує проблема зникнення дітей, і це діти, які самовільно йдуть, як правило, з навчальних закладів інтернатного типу.

“Немає доби, щоб не пропало дві-три дитини. Вони йдуть, їх не влаштовують вихователі, умови проживання – різні причини. Є діти, які йдуть раз на місяць регулярно”, – повідомив Повелиця.

Крім того, міліціонер розповів що, молоді люди 15-20 років є найбільш вразливою категорією і також часто зникають через “нещасну любов, нездану сесію або пригоди”.

“Найбільша ж кількість громадян протягом 10 діб або повертаються самі, або їх знаходять розшукові опергрупи”, – проінформував Повелиця.

За його словами, сьогодні розроблено законопроект, що визначає категорії осіб, які підлягають обов’язковому дактилоскопування (внесення у базу відбитків пальців, – ред.).

“Це особи психічно хворі, ті, які неодноразово йшли з дому, особи з категорії ризику – у тому числі ті, що мають схильність до зникнення. Біометрія, обов’язкове дактилоскопування та обов’язковий відбір зразків ДНК дало б дуже сильний прогрес і допомогло б надалі розкривати тяжкі злочини, знаходити людей “, – додав Повелиця.

Нагадаємо, що 7 січня в катакомбах у селі Холодна Балка Біляївського району Одеської області пропав безвісти 22-річний студент Костянтин Успєхов.

Через кілька днів у катакомбах друзі Костянтина виявили його особисті речі, але сам студент не знайдений досі.

 

За матерiалами: Інтерфакс-Україна

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

8 marzo. Italiane e immigrate all’Altare della Patria

Журавочка. Оповідання Віри Новосад