in

Засуджено італійського суддю, який кришував українських «бусників»

Оборот «сірих» українських перевізників в Італії оцінюється близько 120 млн. євро на рік.

Дорожня поліція зупиняла, виписувала штрафи та здійснювала адміністративне затримання фургонів що курсують між Італією та Україною, проте суддя Антоніо Траверсо не визнавав їх діяльність порушенням  закону та повертав транспортний засіб. Тим самим, згідно італійського законодавства, він сприяв діяльності “сірим” пасажирсько-вантажним перевезенням українських бусів, оборот яких оцінюється близько 120 млн. євро на рік.

Кілька днів тому закінчилося судове розслідування у цій справі та було винесено перші судові вироки, повідомляє Messaggero Veneto.

Справа розглядалася у Болонії. Прискорений процес проти Антоніо Траверсо, 77-річного мирового судді на пенсії, закінчився трьома роками позбавлення волі (хоча прокурор попросив для нього покарання до чотирьох років позбавлення волі). Екс-суддю звинувачували у корупції під час укладення судових актів та ідеологічний злочин проти професії, вчинений державним посадовцем.

Попереднє слухання відбулося щодо 54- річного П’єтро Вольпе із Трієста, який виступав адвокатом-захисником українських водіїв. Його утримують під домашнім арештом через звинувачення у координаційній діяльності суддів та перевізників. Вольпе підозрюють у підтасовці понад 80-ти судових справ у період з 2012-го до березня 2013 року. Заключне слухання II колегіального трибуналу Болонії у його справі почнеться 20 жовтня.

Вольпе доведеться відповісти в тих же обвинуваченнях, що і Антоніо Траверсо – зловживання службовим становищем та погрози державному службовцю, зокрема трьом різним суддям (у Порденоне, Гориції і Монфальконе).

У цій справі було виправдано адвокат Андреа Ташьоні з Удіне (41 рік) та проведено попереднє слухання щодо офіцера у відставці Дженнаро Турко (59 років).

Виправдано 38 річну українку, Орисю Червінську, що проживає в Удіне, обвинувачену в пособництві корупції Вольпе. Підозрювалося, що вона пообіцяла гроші, взамін за виправдувальний вирок в апеляційному суді.

Не приховувала свого задоволення адвокат Массімо Ческутті: “Виправдувальний вирок було винесений на основі, першого абзацу статті 530 Кримінально-процесуального кодексу. Тобто через відсутність доказів. – сказав Ческутті – Звинувачення надто поклалося на позов транспортної компанії ” Гермес Експрес” з Удіне, не беручи до уваги інших аспектів».

Маріанна Сороневич

Україна відкриє додаткові автомаршрути в Італію

Яценюк запросив заробітчан повертатися в Україну – будувати країну разом