in

У Греції та Італії арештовано близько 250 українських моряків – МЗС

У міністерстві закордонних справ України заявили, що в Греції та Італії арештовано близько 250 українських моряків, переважну більшість – за перевезення нелегальних мігрантів.

 

Про це на брифінгу повідомив державний секретар МЗС України Андрій Заяць, передає УП із посиланням на “УНІАН”.

“З моряками завжди були проблеми, але в таких масштабах, як це відбувається зараз, на жаль, не було вже давно, а можливо, й ніколи”, – наголосив він.

У зв’язку з цим Заяць підкреслив, що найбільші проблеми пов’язані з затриманням українських моряків в Греції та Італії.

“У Греції станом на червень цього року тримають 151 українського моряка, з них 108 – засуджено, з яких 98 – за перевезення нелегальних мігрантів.

Приблизно така сама ситуація спостерігається в Італії, де утримується близько 100 громадян України за перевезення нелегальних мігрантів”, – зауважив державний секретар МЗС.

Він додав, що Україна та Греція мають намір укласти двосторонню угоду, щоб тим українським морякам, які умовно або достроково звільнені в Греції, можна було дозволити повернутися в Україну.

“Ситуація така, що їх умовно, достроково звільняють, вони опиняються у Греції, яку не можуть залишити, без засобів на існування. Всі розуміємо, що існує великий ризик того, що вони будуть втягнуті в новий виток протиправної діяльності для того, щоб забезпечити себе засобами на існування.

Щоб вирішити цю проблему, активно співпрацюємо з Міністерством юстиції. Сподіваємося, що вже найближчим часом ця угода буде підписана, і ця категорія зможе повернутися додому”, – розповів дипломат.

Як повідомлялося, у травні 2018 року Міністерство закордонних справ констатувало збільшення кількості фактів затримання і арешту українців – членів екіпажів морських суден за кордоном і застерегло від співпраці з сумнівними компаніями.

МЗС оприлюднило рекомендації громадянам України, які планують працевлаштування в судноплавних компаніях.

За даними МЗС, основними причинами затримань та арештів є перевезення нелегальних мігрантів і заборонених вантажів.

Так, 15 моряків судна Free Neptune перш, ніж повернутися до України, понад півтора роки змушені були провести в азійському Омані.

12 членів екіпажу судна Mekong Spirit 14 місяців перебували на судні,заарештованому в порту Лавріо (Греція).

Крім того, грецькі правоохоронні органи затримали понад сотню українських моряків через те, що їх змушували переправляти нелегальних мігрантів до Європи.

Увага! Повне чи часткове використання матеріалів нашого сайту дозволено лише за письмової згоди редакції.

 _____________________________________________

Слідкуйте за найцікавішими новинами Української газети у Facebook.

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Українець став учасником фестивалю старовинної музики в Італії

Сальвіні оголосив про жорсткі заходи депортації та репатріації мігрантів