in

Легалізація: уже підписано 10 тисяч контрактів

Подаємо дані про аналіз запитів на легалізацію. Відсоток відмов низький, проте 3 тисячі набори документів виявилися неукомплектованими

Понад десять тисяч доглядальниць та домашніх працівниць уже очікують отримання дозволу на проживання. Вони – перші щасливці, із майже трьохсот тисяч іноземців, які завдяки легалізації  попрощалися із нелегальним становищем в Італії.
Звіт Міністерства внутрішніх справ (дані опубліковані справа) ілюструє хід розгляду запитів на 23 листопада – майже два місяці від початку їх аналізу. Проте слід зауважити, що ці дані не дають повного уявлення про загальний ритм легалізації, бо його можуть сповільнити робота інстанцій різних провінцій.
А тим часом, слід відмітити швидку роботу квестур. Вони уже проконтролювали понад 20 відсотків документів. Їх завдання – визначити наявність перешкод легалізації іноземця. Ними можуть бути судимості, депортації через порушення закону, громадського правопорядку, загрозу безпеці країни, або дані про неприйнятність проживання іноземця в Італії.
На основі цих невідповідностей, квестурою було відхилено малу кількість запитів. Із розглянутих заяв, втратили надію на легалізацію лише 1,5 % іноземців.
Після позитивного рішення квестури, відділ імміграції запрошує працівника та роботодавця для перевірки реквізитів, вказаних у їх запиті. Якщо порушень не виявлено, легалізація іноземця підійде до завершення. На час підготовки номера було розіслано 35 тисяч запрошень на прийом, проте лише третя частина зацікавлених пройшли контроль відділу імміграції.
Запити розділили на три категорії: прийняті, відхилені, та відкладені. У 10-ти тисячах випадків усе пройшло без заминок. Сторони підписали контракт, та змогли подати запит на отримання дозволу на проживання. В той час, як негативну відповідь отримали 500 іноземців.
Майже три тисячі запитів було відкладено через наявність у них неточностей. Наприклад в одних випадках роботодавці, які бажали легалізувати домашню працівницю, не подали декларацію про їх прибутки, в інших – ті, хто має потребу у доглядальниці, не подали медичну довідку про стан здоров’я хворого. У цих випадках справи відкладаються для їх поповнення. Якщо потрібні довідки не будуть подані, запити відхилять.

Ельвіо ПАСКА, переклад Маріанни Сороневич

Дані Міністерства внутрішніх справ
про розгляд запитів на легалізацію (на 23/11/2209)

Подані запити – 294.742
Негативні рішення квестури – 1.029
Запити відіслані на доповнення 2.784
Призначені прийоми у відділі імміграції – 35.744
Відхилені запити – 529
Прийняті запити – 10.829

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Дозволи на проживання: швидка видача в шестидесяти провінціях

Реалізуйте своє право голосу на виборах Президента України!