in

Відмінено кримінальну відповідальність для нелегалів. Не остаточно

   Рішення Сенату Італії передбачають зміни у імміграційному законодавстві, проте для його остаточного затвердження доведеться зачекати більше року.

21 січня 2014 року Сенат затвердив законопроект, що стосується деяких статей кримінального кодексу. Серед них є стаття, що безпосередньо стосується імміграції – кримінальна відповідальність за нелегальне перебуання в країні. Як пояснює секретар міністерства юстиції Козімо Феррі, нелегалам і надалі видаватимуть постанову про витурення з країни, непідкора цій депортації (або повернення в країну без скасування рішення) також вважатиметься правопорушенням. Так само каратимуться адіміністративні порушення, наприклад – зобов’язання про невиїзд чи залишення паспорта в органах правопорядку. Цей закон, у більшості випадків, передбачає ув’язнення лише теоретично. Проте зобов’язує до проведення судового розгляду та залишає відмітку в архівних досьє поліції про порушення кримінального кодексу. Фактично іноземці отримували судимість та залишалися на волі.

У 2009 році введенню кримінальної відповідальності за нелегальне перебування в країні сприяли партії «Народ свободи» та «Північна ліга». Від самого початку Демократична партія та лівоцентриські партії виступили проти його введення, проте його було прийнято завдяки голосам сенаторів руху «П’ять зірок». У своєму рішенні їх лідер Беппе Грілло поклався на результати міні-референдуму, проведеного в інтернеті. Слід пам’ятати, що рішення сенату – це лише перший крок на дорозі до остаточної відміни закону. Передусім, текст було дещо змінено, тому він знову повинен повернутися на затвердження в Камеру депутатів, і так далі аж до остаточного затвердження усіма палатами парламенту. Після прийняття закону уряд повинен буде видати легіслативні декрети, які уточнюватимуть його аспекти. Зазвичай на це потрібно до вісімнадцяти місяців.

Ельвіо ПАСКА,

переклад Маріанни Сороневич

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Євромайдан-Неаполь 02.01.14 (ФОТО)

За годину до крові