in

Домашні працівники. Як подати податкову декларацію в Італії і чи обов’язково це робити?

Всі домашні працівники, незалежно від національності, зобов’язані зробити податкову декларацію, якщо їх офіційний прибуток перевищує € 8000 лордо на рік.

 

Для тих, хто, незважаючи на зобов’язані зробити податкову декларацію, утриматися від цього, передбачені санкції. Податкова декларація дає можливість отримати податкові знижки, зокрема тим, хто має дітей на утриманні, а також дозволяє отримати бонус Irpef, що може сягати € 960,00.

Роботодавець домашніх працівників не уповноважений зробити відрахування і здійснювати податкові платежі, яких вимагає закон. Тому працівник повинен подати в державну податкову декларацію, за прибутки отримані в попередньому році, тобто в 2016 році подається звіт за 2015 рік.

Читайте також: Фіскальна служба України нагадує заробітчанам про обов’язок сплатити податки

Перед тим, щоб зробити декларацію, домашній працівник повинен отримати від роботодавця, сертифікат про виплати (la certificazione sostitutiva dei compensi), у якому вказано заробітну плату і усі інші здійснені ним виплати. Роботодавець зобов’язаний надати цей документ, щонайменше за 30 днів до закінчення терміну подачі податкової декларації, або в момент припинення трудових відносин. Працівнику також потрібно мати квитанції для всіх внесків, сплачених у INPS в попередньому році.

Домашні працівники (домогосподарки, няні і доглядальниці) можуть представити свою податкову декларацію на бланку 730, або бланк Unico. Для його заповнення слід звернутися у Центр податкової консультації (CAF) або кваліфікованих посередників.

Якщо декларація зроблена на бланку 730, можливі відшкодування – надлишок сплачених податків –  вони вноситимуться безпосередньо на поштовий або банківський рахунок зацікавленої особи (дані повинні бути вказані в податковій декларації).

Читайте також: Чи поширюється на заробітчан соціальна пенсія?

 Якщо працівник повинен доплатити державі,посередник, або CAF, вручать зацікавленому бланк F24 із зазначенням сум, що підлягають виплаті до закінчення вказаного терміну.

___________________________________________________________

Більше новин:

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 2 Середній: 5]

Домашні працівники отримуватимуть відшкодування 640€ з податковою декларацією

Декларація про прибутки в Італії